kredyt na pompę ciepla
25 września 2022

Podczas budowy domu musisz zadecydować nie tylko o rozkładzie pomieszczeń, ale także o sposobie ogrzewania nieruchomości. Pompa ciepła to ekologiczne urządzenie, dzięki któremu zatroszczysz się o komfort domowników, ale także o domowy budżet. Co warto wiedzieć o kredycie na pompę ciepła i czym kierować się przy wyborze odpowiedniej oferty? 

Kredyt na pompy ciepła – dlaczego warto? 

Rosnące zanieczyszczenie powietrza oraz wysokie ceny tradycyjnych paliw kopalnych sprawiają, że na rynku pojawia się coraz więcej przyjaznych środowisku naturalnemu sposobów na ogrzanie domu czy ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Jednymi z nich są pompy ciepła, które wykorzystują do swojej pracy energię elektryczną oraz odnawialne źródła energii m.in. powietrze lub wodę. Z ich pomocą można dostarczyć ciepło przez cały rok, bez obaw o dodatkowe koszty – niektóre modele mogą działać nawet przy ujemnej temperaturze (do -25°C). 

Pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością i mają wiele zalet – oprócz tego, że przyczyniają się do zmniejszenia emisji pyłu zawieszonego w atmosferze, to dodatkowo: 

 • nie wymagają ciągłego nadzoru – w porównaniu do tradycyjnych kotłów źródło grzewcze pobierane jest automatycznie przez urządzenie; 
 • zajmują niewiele miejsca – pompy ciepła składają się z kilku niewielkich elementów i nie potrzebują dodatkowego pomieszczenia na składowanie opału; 
 • są łatwe w utrzymaniu – nie wytwarzają popiołu i kurzu, dzięki czemu spędzisz o wiele mniej czasu na czyszczeniu urządzenia. 

Zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła w swoim domu, jednak nie posiadasz odpowiedniej liczby środków na jej zakup? Dobrym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowykwotę oraz termin spłaty dostosujesz do własnych potrzeb, bez konieczności określania celu inwestycji. Innym sposobem są różnego rodzaju dofinansowania, z których pomocą pokryjesz m.in. część kosztów związanych z montażem ekologicznego źródła ciepła w domu. 

Szukasz środków na remont nieruchomości?

Skonsultuj to z ekspertem mFinanse

Dofinansowania do pompy ciepła 

Osoby, które planują instalację pompy ciepła w swoim domu, mogą skorzystać z rządowych dofinansowań kierowanych do właścicieli lub współwłaścicieli lokali mieszkalnych. Jednym z nich jest realizowany od kwietnia 2022 roku program „Moje Ciepło”. Stworzony z myślą o nowych budynkach jednorodzinnych pozwala pokryć do 30% lub do 45% kosztów kwalifikowanych, wynoszących nie więcej niż 21 tys. złotych na jedną inwestycję. Współfinansowaniu podlega zakup oraz montaż wybranych pomp ciepła (zarówno gruntowych, jak i typu powietrze-powietrze). „Moje Ciepło” potrwa do końca 2026 roku lub do momentu wyczerpania dostępnej puli środków. 

A co z osobami, które dotychczas korzystały z kotłów na tradycyjne paliwa kopalniane? Właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych, którzy chcą poddać termomodernizacji istniejącą nieruchomość, mogą skorzystać z dofinansowania rządowego w ramach programu „Czyste Powietrze”. Dzięki niemu nie tylko wymienią nieefektywne źródło ciepła, ale także przeprowadzą różnorakie prace związane z termomodernizacyjną budynku (np. wymiana okien i drzwi). Warto wiedzieć, że w ramach dofinansowania „Czyste Powietrze” wnioskujący może otrzymać od 30 tys. złotych do 79 tys. złotych dotacji w zależności od skali przeprowadzanego przedsięwzięcia.

W ramach programu „Czyste Powietrze” współfinansowane są różne źródła energii odnawialnej. Od 19września 2018 roku powietrzne pompy ciepła stanowiły 17,64% wszystkich przeprowadzonych inwestycji.

Przeczytaj również: Fotowoltaika – praktyczne informacje o kredycie 

Jak otrzymać kredyt gotówkowy na pompę ciepła? 

Kredyt gotówkowy to wygodny sposób na sfinansowanie dowolnego przedsięwzięcia, także tego związanego z zakupem wydajnej pompy ciepła do domu. Niezależnie od tego, czy chcesz zainstalować urządzenie w nowym budynku, czy w od lat zamieszkiwanej nieruchomości, wniosek o dodatkowe wsparcie finansowe możesz złożyć w każdej chwili. Korzystając z kalkulatora kredytowego mFinanse z łatwością ustalisz: 

 • kwotę, która jest Ci potrzebna na pokrycie inwestycji; 
 • okres kredytowania, czyli czas na spłatę zaciągniętego zobowiązania. 

Pamiętaj, że w trakcie podejmowania decyzji o kredycie gotówkowym możesz skorzystać z pomocy eksperta mFinanse, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże w wyborze najkorzystniejszej oferty. Dzięki niemu nie tylko zatroszczysz się o wydajne źródło energii cieplnej w domu, ale także zyskasz pewność, że uregulujesz wszystkie płatności związane z zaciągniętym zobowiązaniem. 

Pompy ciepła to ekologiczny i ekonomiczny sposób na ogrzanie nieruchomości – w przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów nie wymagają ciągłego doglądania czy utylizowania pozostałości po spalonych paliwach kopalnych. To inwestycja niewymagająca dodatkowych nakładów pieniężnych (np. związanych z zakupem opału) i co więcej – zwracająca się po kilku latach użytkowania. Skorzystaj z kalkulatora kredytowego mFinanse i postaw na wydajny sposób ogrzewania, dzięki któremu zadbasz o swoje finanse oraz o środowisko naturalne. 

Opracowanie merytoryczne: Euzebiusz Zapadka – ekspert finansowy mFinanse

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.