fotowoltaika - przydatne informacje o kredycie
31 sierpnia 2020

Rosnąca świadomość ekologiczna przyczynia się do wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Coraz więcej osób stara się podejmować odpowiednie kroki w trosce o środowisko naturalne. Właściciele działek i budynków wolnostojących mają możliwość wprowadzenia modyfikacji w wykorzystywanych systemach grzewczych. Nic więc dziwnego, że coraz większe zainteresowanie zyskują odnawialne źródła energii, a wśród nich prym wiedzie fotowoltaika. Banki – wychodząc naprzeciw klientom – udostępniają różnego rodzaju wsparcie finansowe, aby ułatwić pokrycie kosztów instalacji solarnych. Zobacz, jak uzyskać kredyt na fotowoltaikę.

Zobacz też: Kredyt inwestycyjny – czym jest i jak go pozyskać?

Ile wynosi inwestycja w panele fotowoltaiczne?

Nakład pieniężny, z jakim musisz się liczyć, planując budowę instalacji fotowoltaicznej, jest uzależniony od kilku czynników:

 • usytuowania budynku, na którym zamierzasz umieścić fotoogniwa – istotny jest stopień nachylenia dachu, jego ustawienie względem słońca, a nawet rodzaj pokrycia,
 • zapotrzebowania na energię elektryczną – zależy ono od wielkości domu, a także liczby sprzętów zasilanych prądem, sposobu ogrzewania wnętrz i wody użytkowej,
 • rodzaju kupowanych komponentów – producenci systemów fotowoltaicznych oferują elementy, które różnią się od siebie w zależności od jakości wykonania, trwałości i wydajności, a co za tym idzie – również ceny.

Istotne jest także, czy zakupy i prace instalacyjne pokrywasz z własnej kieszeni, czy wybierasz kredyty na fotowoltaikę. W drugim przypadku warto skorzystać ze wsparcia ekspertów mFinanse. Wśród wielu ofert można znaleźć interesujące rozwiązania finansowe na kupno i montaż systemów solarnych.

Potrzebujesz konsultacji
z ekspertem finansowym?

Umów się na bezpłatny kontakt.

Kto może uzyskać gotówkowy kredyt na fotowoltaikę 2020?

O kredyt gotówkowy może ubiegać się każdy – wystarczy pozytywnie przejść weryfikację wiarygodności przeprowadzaną przez bank. Sprawdza on zdolność kredytową, a zatem ocenia, czy otrzymywane przez Ciebie dochody są wystarczające, aby sprostać dodatkowym zobowiązaniom. Eksperci mFinanse prezentują szereg zalet skorzystania z takiego rozwiązania:

 • szybka decyzja,
 • elastyczny okres spłat dostosowany do indywidualnej zdolności kredytowej,
 • wysoka kwota maksymalna, którą można uzyskać,
 • czytelne zasady i brak zaskakujących, ukrytych opłat,
 • ograniczenie formalności do minimum.

Tego typu konsumencki kredyt na panele fotowoltaiczne to spore ułatwienie dla osób poszukujących pomocy w pokryciu kosztów inwestycji.

Dotacje unijne, rządowe i samorządowe na fotowoltaikę

Globalne dążenie do poprawy kondycji planety odzwierciedla się w przeróżnych formach wsparcia dla osób, które pragną wdrożyć ekologiczne rozwiązania w swoich domach. Dzięki opcjom, takim jak niskooprocentowany kredyt, fotowoltaika jest dostępna niemal dla każdego. Wystarczy zapoznać się z dostępnymi sposobami finansowania odnawialnych źródeł energii dla użytkowników prywatnych i wybrać ten najtrafniej odpowiadający na indywidualne potrzeby. Następnie pozostaje już tylko cieszyć się z działających systemów solarnych, znacznie podnoszących komfort codziennego życia.

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.