kredyt gotówkowy 150 tys
4 grudnia 2023

Rozglądasz się za ofertą kredytu gotówkowego na dużą kwotę? Zobowiązanie w wysokości 150 tysięcy złotych to poważna decyzja finansowa, którą warto dokładnie przemyśleć. Wybór właściwej oferty kredytowej może mieć znaczący wpływ na Twój budżet domowy w przyszłości. Czy możliwe jest wzięcie kredytu gotówkowego na 150 tys. złotych na 15 lat? Ile może wynieść rata takiego zobowiązania? Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać finansowanie z banku? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz z naszego artykułu.

Kredyt gotówkowy na 150 tys. złotych na 15 lat – czy jest możliwy?

Kredyt gotówkowy na 150 tys. złotych to znaczące zobowiązanie, które wymaga starannego przemyślenia wszystkich „za i przeciw”. Dlatego też, przed podjęciem ostatecznej decyzji o złożeniu wniosku kredytowego, warto przyjrzeć się ofertom różnych instytucji finansowych, porównać ich oprocentowanie oraz zweryfikować warunki kredytowania. Istotne jest także to, by przed złożeniem wniosku o finansowanie do banku dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i możliwości finansowe.

Na kwotę zobowiązania do spłaty, oprócz całkowitej kwoty kredytu, oddziałuje m.in. to, na jaki okres zostanie ono zaciągnięte. W wielu przypadkach maksymalny czas regulowania należności wynosi 10 lat (120 miesięcy). Jednak czy jest to możliwe, by otrzymać kredyt na 150 tys. na 15 lat (180 miesięcy)?

Myślisz o kredycie gotówkowym?

Skonsultuj się z ekspertem mFinanse

Niestety nie. Warto jednak nadmienić, że poszczególne oferty kredytów gotówkowych mogą się od siebie różnić. Możliwe, że któraś z instytucji finansowych zaproponuje Ci dłuższy okres kredytowania, niż jest to powszechnie przyjęte. Więcej o maksymalnym okresie kredytowania w przypadku kredytów gotówkowych dowiesz się z naszego artykułu: Kredyt gotówkowy na 15 lat – czy jest możliwy?

W większości banków maksymalny okres kredytowania środków wynosi 10 lat, jednak wszystko zależy od wewnętrznych procedur oraz regulaminów instytucji finansowych. Jednak ile wynosi minimalny czas spłaty zobowiązania? Najczęściej równa się 3 miesiącom.

 

Kredyt gotówkowy na 150 tys. złotych – jak obliczyć wysokość raty?

By zaciągnięty kredyt gotówkowy na 150 tys. złotych nie okazał się dla Ciebie trudnym w spłacie zobowiązaniem finansowym, ważne jest to, aby dokładnie przeanalizować sytuację prowadzonego gospodarstwa domowego oraz poznać orientacyjną wysokość miesięcznej raty. Pomoże Ci w tym nasz intuicyjny w obsłudze kalkulator kredytu gotówkowego – wystarczy, że podasz w narzędziu kwotę zobowiązania, okres spłaty należności oraz swój wiek.

Po naciśnięciu przycisku „szukaj”, kalkulator pokaże Ci 3 wyniki – to przykładowe symulacje kredytu gotówkowego udzielanego przez różne banki. Z ich pomocą prześledzisz:

 • wysokość rat zobowiązania;
 • koszt całkowity kredytu gotówkowego;
 • oprocentowanie, czyli suma marży i WIBOR-u;

Wystarczy, że w naszym kalkulatorze kredytu gotówkowego klikniesz „zapytaj o kredyt”, a ekspert mFinanse oddzwoni do Ciebie i porozmawia z Tobą o szczegółach.

Jaka rata przy kredycie na 150 tys. złotych na 4, 7 i 10 lat?

Ze względu na duże ryzyko, banki bardzo rzadko oferują kredyty gotówkowe na dłużej niż 10 lat, które nie są w żaden sposób zabezpieczone (np. w postaci weksla, poręczenia czy gwarancji bankowej). Jednak to nie oznacza, że udzielenie finansowania w wysokości 150 tys. złotych nie jest w ogóle możliwe – wystarczy, że zdecydujesz się na krótszy okres kredytowania środków.

Jaką ratę kredytu opłaci się przy zobowiązaniu wynoszącym 150 tys. złotych, którego termin spłaty ustali się na 4, 7 lub 10 lat? Otóż:

 • przy kwocie 150 tys. złotych i okresie kredytowania wynoszącym 4 lata, wysokość miesięcznej raty wynosi 4 537,88 zł;
 • przy kwocie 150 tys. złotych i okresie kredytowania wynoszącym 7 lat, wysokość miesięcznej raty wynosi 3 142,97 zł;
 • przy kwocie 150 tys. złotych i okresie kredytowania wynoszącym 10 lat, wysokość miesięcznej raty wynosi 2 625,41 zł.

Są to dane na 04.12.2023 r. Powyższe wyliczenia oraz parametry mogą się różnić od ostatecznej decyzji banku, tym samym nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Kredyt gotówkowy na 150 tys. złotych – warunki uzyskania

Marzy Ci się nowy samochód, a może szykujesz się na gruntowny remont mieszkania? Pieniądze uzyskane z kredytem gotówkowym na 150 tys. złotych możesz przeznaczyć, na cokolwiek zechcesz. To produkt finansowy, dzięki któremu zrealizujesz dowolny cel konsumpcyjny.

Masz nieprzewidziane wydatki i myślisz o kredycie gotówkowym

Skonsultuj możliwości z ekspertem mFinanse

Jak przygotować się na złożenie wniosku kredytowego o 150 tys. złotych?

Zanim pieniądze pojawią się na Twoim koncie osobistym, musisz złożyć wniosek kredytowy. W przypadku standardowej procedury wystarczy przedstawić dowód tożsamości. Natomiast osoby decydujące się na kredyt w banku, w którym nie mają konta, prawdopodobnie będą poproszone o dołączenie do wniosku kilku istotnych dokumentów.

Niektóre banki od swoich przyszłych kredytobiorców wymagają przedłożenia np. zaświadczenia o dochodach (można je otrzymać u pracodawcy), wydruku z wyciągu bankowego czy rozliczenia PIT za poprzedni rok.

 

Co bank bada podczas rozpatrywania wniosku o kredyt na 150 tys. złotych?

Zaraz po złożeniu wniosku kredytowego, bank przystąpi do analizowania zebranej dokumentacji oraz sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Najogólniej mówiąc, jest to maksymalna kwota kredytu, jaką instytucja finansowa może pożyczyć swojemu klientowi. Na jej wysokość wpływają m.in.:

 • wysokość zarobków oraz ich źródło,
 • historia kredytowa,
 • aktualne obciążenia finansowe i kredytowe.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu się do złożenia wniosku o kredyt gotówkowy 150 tys. złotych, w każdej chwili możesz skontaktować się z jednym z ekspertów mFinanse. Przedstawi Ci on różne alternatywne oferty, a także podpowie, co jeszcze możesz zrobić przed udaniem się do banku.

Sprawdź też: Ekspert kredytowy – zobacz, w czym może Ci pomóc

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.