kredyt gotówkowy na 15 lat
24 listopada 2022

Długi okres spłaty kredytu daje możliwość maksymalnego obniżenia wysokości miesięcznej raty. Trzeba jednak pamiętać, że im dłuższy okres spłaty, tym wyższy całkowity koszt kredytu. Na ile lat można wziąć kredyt gotówkowy? Czy można zaciągnąć zobowiązanie na 15 lat?

Kredyt gotówkowy – na ile lat można go zaciągnąć?

Maksymalny okres kredytowania w przypadku kredytu gotówkowego to najczęściej 10 lat, czyli 120 miesięcy. Z takim okresem kredytowania można zetknąć się w przypadku ofert większości banków. Trzeba jednak dodać, że poszczególne oferty mogą się różnić, więc może zdarzyć się tak, że jakiś bank będzie w stanie zaoferować nieco dłuższy okres kredytowania lub znacznie krótszy od wspomnianych 120 miesięcy. Jeśli zaś chodzi o minimalny okres kredytowania, to najczęściej wynosi on 3 miesiące.

Kredyt gotówkowy – czy można go wziąć na 15 lat?

Kredytu gotówkowego nie można zaciągnąć na 15 lat. Choć w teorii jest to możliwe, banki nie proponują takich ofert. Jest tak, przede wszystkim, ze względu na zwiększone ryzyko w przypadku tak długiego okresu kredytowania. W tak długim czasie, sytuacja finansowa kredytobiorcy może ulec znacznej zmianie. Jeśli się pogorszy, jest ryzyko, że kredytobiorca nie będzie w stanie spłacać zobowiązania, a bank, nie posiadając żadnego zabezpieczenia, nie będzie w stanie ściągnąć pożyczonej kwoty.

Myślisz o kredycie gotówkowym?

Skonsultuj to z ekspertem mFinanse

Kredyt gotówkowy na 15 lat a zabezpieczenie kredytu

Kredyty gotówkowe nie są udzielane na 15 lat, ze względu na brak solidnego zabezpieczenia takiego kredytu. Jeśli kredyt jest udzielany np. na zakup samochodu czy innego pojazdu, po kilkunastu latach sprzęt znacznie straci na swojej wartości, dlatego nie będzie dobrym zabezpieczeniem kredytu. Podobnie jest z obligacjami, które najczęściej nie są wydawane na tak długi okres. Najlepszym zabezpieczeniem długoterminowych kredytów są nieruchomości. Właśnie dlatego kredyty hipoteczne są udzielana na 15, a nawet na 30 lat.

Jaki kredyt można zaciągnąć na 15 lat?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, kredytu gotówkowego nie da się zaciągnąć na 15 lat. Jednak są kredyty, w przypadku których jest możliwy tak długi okres kredytowania. Mowa tutaj o kredytach celowych, które posiadają solidne zabezpieczenie, a więc będą to kredyty hipoteczne i kredyty inwestycyjne. W tych dwóch przypadkach, bank, jako zabezpieczenie kredytu traktuje nieruchomość na zakup której został przyznany kredyt lub przedsiębiorstwo, na rozwój którego jest udzielany kredyt. Takie zabezpieczenia znacznie ograniczają ryzyko ponoszone przez bank, a kredytobiorcy mogą liczyć na większą dostępność samego kredytu, jak i lepsze warunki spłaty.

Kalkulator kredytu gotówkowego – porównaj oferty różnych banków

Za pomocą kalkulatora kredytu gotówkowego, możesz łatwo sprawdzić, ile środków będziesz mógł maksymalnie uzyskać, na jak długi czas i na jakich warunkach. Wystarczy, że podasz swój wiek, interesującą Cię kwotę pożyczki oraz okres kredytowania. Na podstawie podanych danych, system przeprowadzi szybką symulację ofert, które będą dla Ciebie najkorzystniejsze. Możesz łatwo je ze sobą porównać, chociażby pod względem całkowitego kosztu kredytu czy wysokości oprocentowania. Jeśli któraś z ofert Cię zainteresuje, zawsze możesz liczyć na wsparcie profesjonalnego eksperta mFinanse.

Opracowanie merytoryczne: Katarzyna Lica – ekspert finansowy mFinanse

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

    * pola wymagane

    * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

    *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

    Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.