ekspert-pomoc
1 marca 2019
Przydatna Wiedza

Od podjęcia decyzji o kredycie hipotecznym, do jego otrzymania długa droga, tym bardziej, że sam proces kredytowy może trwać nawet ponad 2 miesiące. Zazwyczaj dzieje się tak przez brak odpowiedniej wiedzy, czy przygotowania. Pojawiające się przeszkody mogą skutecznie utrudnić przyznanie kredytu, a nawet doprowadzić do jego nieotrzymania.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Najlepiej skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalisty, który ma odpowiednią wiedzę i zajmuje się sprawami związanymi z kredytem. Podpowiadamy, kim jest ekspert kredytowy, w czym może pomóc oraz gdzie znaleźć sprawdzonego specjalistę!

1. Kim jest ekspert kredytowy?

Ekspert kredytowy nie jestem związany umową z żadnym bankiem. Jego analizy są całkowicie bezstronne, a jego główne zadanie to wskazanie kredytu z warunkami optymalnymi dla klienta.

2. W czym dokładnie może pomóc pośrednik finansowy?

  • sprawdzi zdolność kredytową
  • zaproponuje najbardziej korzystny dla ciebie kredyt
  • wynegocjuje lepsze warunki twojego kredytu
  • pomoże w skompletowaniu niezbędnych dokumentów i dopełnieniu formalności
    przyspieszy proces decyzyjny
  • wyjaśni zapisy w umowie
  • bezpiecznie przeprowadzi przez cały proces kredytowy aż do finału w postaci podpisania umowy kredytowej

3. Kto płaci za usługę specjalisty hipotecznego?

Praca eksperta jest finansowana przez bank, z którego skorzystasz, bo dzięki ekspertowi bank zdobył klienta. Wynagrodzenie eksperta nie jest w żaden sposób powiązane z warunkami Twojego kredytu – nie jest on przez to wyżej oprocentowany (wręcz przeciwnie: zasugeruje co musi być wykupione w banku, a co nie. Jeżeli nie musisz mieć konta to ekspert podpowie, że nie jest wymagane).

Dla Ciebie pomoc eksperta jest całkowicie bezpłatna!

4. Dlaczego mówimy ekspert, a nie doradca?

Zgodnie z Ustawą o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami stosowanie słów związanych z doradztwem w nazwie firm, reklamie i działalności przez ekspertów powiązanych jest zabronione.

Według wspomnianej ustawy doradca kredytowy musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, a za swoje usługi pobiera opłatę od klienta, a nie jak ekspert – od banku. Do tego doradca musi posiadać odpowiedni wpis do rejestru prowadzonego przez KNF.

 

Jeśli szukasz godnego zaufania eksperta kredytowego skontaktuj się przez formularz na stronie >>

Ekspert mFinanse
Masz dodatkowe pytania?

Porozmawiaj z naszymi ekspertami