Kredyt gotówkowy dla obywateli Ukrainy
7 października 2019

W ostatnich latach rynek zatrudnienia w naszym kraju zmienia się bardzo dynamicznie. Do Polski przybywa wielu obcokrajowców w celach zarobkowych a najliczniejszą grupę stanowią obywatele kraju naszych sąsiadów – Ukrainy. Wielu z nich  podejmuje decyzję o  pozostaniu na stałe w naszym kraju, wiążąc z nim przyszłość swoją i swoich rodzin. Polska staje się dla nich domem – tutaj podejmują zatrudnienie, kształcą się, wynajmują lub kupują mieszkania, zakładają rodziny. Jakie jednak warunki powinien spełnić obywatel innego kraju, który chce pożyczyć pieniądze w Polsce?

Zobacz też: Co należy zrobić, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

Jakie dokumenty przygotować?

 • kartę stałego lub czasowego pobytu – minimalny wymagany czas pobytu to 6 miesięcy od daty złożenia wniosku
 • ważny paszport,
 • zaświadczenie od pracodawcy lub umowa o pracę,
 • aktywne polskie konto bankowe osobiste, na które wpływają pieniądze,
 • PESEL – jeśli PESEL nie został nadany można złożyć wniosek o jego nadanie w urzędzie gminy właściwym dla miejsca zameldowania, lub dla siedziby pracodawcy.

W oczach banku bardziej wiarygodny  będzie obcokrajowiec posiadający kartę stałego pobytu, jednakże czasowa karta nie dyskwalifikuje w procedurze ubiegania się o finansowanie. Warto jednak zaznaczyć, że kredyt może wówczas zostać przyznany na okres znacznie krótszy niż w przypadku stałego pobytu. Decyzja banku oraz wymagane dokumenty zależeć będą również od tego, jaką kwotę chcemy pożyczyć.

Szukasz kredytu gotówkowego

Porozmawiaj o tym z ekspertem mFinanse

Zdolność kredytowa a kredyt gotówkowy

Zdolność kredytowa jest kluczowym i podstawowym czynnikiem, bez którego kredyt nie zostanie udzielony. Banki często podkreślają, że kraj, z jakiego pochodzi kredytobiorca, nie jest tak ważny, jak właśnie stabilność zatrudnienia i odpowiednie dochody.

Zobacz też: 10 sposobów na zwiększenie Twojej zdolności kredytowej

Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby uzyskać kredyt?

Warunki, jakie musi spełnić obywatel Ukrainy niezbyt odbiegają od tych, które spełnić musi Polak. Większość banków wymaga jednak potwierdzenia, że obcokrajowiec przebywa w naszym kraju na stałe i jest to pobyt legalny. Zdolność kredytowa oceniana jest dokładnie w taki sam sposób jak u innych klientów. Najważniejszymi warunkami, jakie muszą zostać spełnione to stabilne zatrudnienie, dobra zdolność kredytowa i nienaganna historia kredytowa.

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.