gotówka na wydatki
22 listopada 2019

Nieprzewidywalność życia sprawia, że czasami potrzebujemy dodatkowej gotówki – awaria samochodu, zepsuty sprzęt, czy inny niespodziewany wydatek. Co zrobić, gdy zabraknie nam gotówki? Najprostszym rozwiązaniem wydaje się kredyt gotówkowy. Zobacz, jakie warunki powinieneś spełnić, aby go otrzymać.

Zobacz też: Zdolność kredytowa- jak ją zwiększyć? Nasze wskazówki

Zdolność kredytowa i wiarygodność

Najważniejszym warunkiem jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, która staje się dla banku wyznacznikiem tego, jaką sumę Ci przyzna, oraz czy w ogóle będzie mógł to zrobić. Kolejną rzeczą, na którą banki zwracają uwagę, to wiarygodność kredytowa, czyli nic innego jak historia spłacanych dotychczas należności i zobowiązań. Jeśli spełniasz te dwa warunki to nie masz się o co martwić. Dla banku jesteś wiarygodny i nie powinieneś mieć problemów z otrzymaniem kredytu gotówkowego.

Chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Skonsultuj to z ekspertem mFinanse

Warunki, jakie należy spełnić, aby ubiegać się o kredyt gotówkowy

Aby ubiegać się o kredyt, musisz zadbać o przygotowanie poniższych dokumentów:

  • Dokument potwierdzający tożsamość – to konieczny dokument, który pozwoli bankowi na zweryfikowanie danych kredytobiorcy.
  • Zaświadczenie o dochodach – to kluczowe zaświadczenie staje się dla banku ważną informacją o wysokości dochodów, które pozwolą na ocenę zdolności kredytowej

Martwisz się, że twoje zarobki są za małe, aby ubiegać się o kredyt gotówkowy? Zupełnie niepotrzebnie! Bez względu na to, jak wysoki jest twój dochód, możesz otrzymać kredyt, ponieważ każdy bank indywidualnie ustala warunki udzielania kredytów. Pamiętać należy o spełnieniu jednego kryterium – zdolności kredytowej. Jeśli posiadasz niewielkie zarobki, ale nie masz żadnych zobowiązań, a wszystkie należności uregulowałeś w terminie – masz duże szanse na otrzymanie kredytu, oczywiście w kwocie umożliwiającej swobodną spłatę tego zobowiązania.

Kredyt gotówkowy a zatrudnienie

Pamiętaj, że możliwym jest również ubieganie się o kredyt gotówkowy wówczas, gdy jesteś zatrudniony na umowę zlecenie lub dzieło. Korzystnym i ważnym rozwiązaniem jest możliwość starania się o kredyt bez zaświadczeń o zarobkach. Niemniej w tym przypadku kwota przyznana przez bank będzie znacznie niższa.

Jak widać, staranie się o kredyt gotówkowy wcale nie jest takie trudne. Wystarczy odpowiednie przygotowanie, i w ciągu niedługiego czasu możemy cieszyć się dodatkowym zastrzykiem gotówki.

Zobacz też: Kredyt gotówkowy- wcześniejsza spłata

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

    * pola wymagane

    * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

    *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

    Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.