mfinanse - Twój ekspert finansowy
Umów się
na spotkanie
24 listopada 2019

Kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą

Od 2004 roku, odkąd Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, wielu Polaków zdecydowało się podjąć pracę poza granicami naszego kraju. Część z nich pozostawiła swoje rodziny, do których wraca przy okazji urlopów, przerw świątecznych albo na dłuższe pobyty, na które pozwala ich kontrakt.  Bywa, że życiowe sytuacje zmuszają nas podjęcia starań o kredyt. Czy uzyskując dochody zza granicy mamy również prawo do tego, by wnioskować o kredyt na terenie Polski?  Tak! To wciąż możliwe.

Kredyt dla osób pracujących za granicą

Kredyty gotówkowe udzielane dla osób zarabiających za granicą nie są zbyt popularne i nie udzielają ich  wszystkie banki. Uzyskanie takiego kredytu jest trudniejsze, ponieważ wymagana jest od klienta wyższa zdolność kredytowa oraz szczegółowe informacje dotyczące osiąganych dochodów.

Jakie warunki muszę , aby otrzymać kredyt?

Każdy bank kieruje się procedurami i indywidualnie rozpatruje wnioski. Warto jednak przygotować takie dokumenty jak:

  • przetłumaczona umowa lub zagraniczny kontrakt (okres zatrudnienia musi trwać co najmniej 6 miesięcy) – najlepiej przez tłumacza przysięgłego,
  • udokumentowane wpływy na konto z ostatnich 6 miesięcy,
  • zeznanie podatkowe – zagraniczny PIT,
  • historia kredytowa lub raport z zagranicznego biura informacji kredytowej,
  • poświadczenie zameldowania w Polsce oraz dokument tożsamości – niekiedy wymagany może być również paszport.

Jak starać się o kredyt?

Osoby starające się o kredyt gotówkowy w Polsce na podstawie zarobków z zagranicy muszą się liczyć się z tym, że banki mają dla nich mocno ograniczoną ofertę i większe oczekiwania  co do udokumentowania dochodów. Dodatkowo komunikację z bankiem i konieczność przedstawienia wszelkich dokumentów utrudnia nieobecność w kraju. Rozwiązaniem w takiej sytuacji  jest zwrócenie się do eksperta finansowego, który nam w tym pomoże i zaproponuje najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie. O szczegóły takiego kredytu możesz zapytać poprzez nasz formularz, znajdujący się pod artykułem.

Ekspert mFinanse
Masz dodatkowe pytania?

Porozmawiaj z naszymi ekspertami

Zobacz również: