28 września 2020
Kredyt Gotówkowy

Od 2004 roku, odkąd Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, wielu Polaków zdecydowało się podjąć pracę poza granicami naszego kraju. Część z nich pozostawiła swoje rodziny, do których wraca przy okazji urlopów, przerw świątecznych albo na dłuższe pobyty, na które pozwala ich kontrakt.  Bywa, że życiowe sytuacje zmuszają nas podjęcia starań o kredyt. Czy uzyskując dochody zza granicy mamy również prawo do tego, by wnioskować o kredyt na terenie Polski?  Tak! To wciąż możliwe.

Kredyt dla osób pracujących za granicą

Kredyty gotówkowe udzielane dla osób zarabiających za granicą nie są zbyt popularne i nie udzielają ich  wszystkie banki. Uzyskanie takiego kredytu jest trudniejsze, ponieważ wymagana jest od klienta wyższa zdolność kredytowa oraz szczegółowe informacje dotyczące osiąganych dochodów.

Jakie warunki muszę , aby otrzymać kredyt?

Każdy bank kieruje się procedurami i indywidualnie rozpatruje wnioski. Warto jednak przygotować takie dokumenty jak:

  • przetłumaczona umowa lub zagraniczny kontrakt (okres zatrudnienia musi trwać co najmniej 6 miesięcy) – najlepiej przez tłumacza przysięgłego,
  • udokumentowane wpływy na konto z ostatnich 6 miesięcy,
  • zeznanie podatkowe – zagraniczny PIT,
  • historia kredytowa lub raport z zagranicznego biura informacji kredytowej,
  • poświadczenie zameldowania w Polsce oraz dokument tożsamości – niekiedy wymagany może być również paszport.

Jak starać się o kredyt?

Osoby starające się o kredyt gotówkowy w Polsce na podstawie zarobków z zagranicy muszą się liczyć się z tym, że banki mają dla nich mocno ograniczoną ofertę i większe oczekiwania  co do udokumentowania dochodów. Dodatkowo komunikację z bankiem i konieczność przedstawienia wszelkich dokumentów utrudnia nieobecność w kraju. Rozwiązaniem w takiej sytuacji  jest zwrócenie się do eksperta finansowego, który nam w tym pomoże i zaproponuje najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie. O szczegóły takiego kredytu możesz zapytać poprzez nasz formularz, znajdujący się pod artykułem.

Ekspert mFinanse
Masz dodatkowe pytania?

Porozmawiaj z naszymi ekspertami