działalność gospodarcza
7 grudnia 2019

Prowadzisz działalność i chcesz wziąć kredyt hipoteczny. Tylko do 20 stycznia możesz wybrać formę opodatkowania, która wpłynie na Twoją szansę uzyskania kredytu.

Zobacz też: Działalność gospodarcza – jaki PIT należy złożyć?

Działalność gospodarcza – jej prowadzenie wymaga określenia formy w jakiej będziemy się rozliczali z Urzędem Skarbowym. Najczęściej wybierane opcje rozliczenia z fiskusem to:

 • na zasadach ogólnych
 • ryczałt
 • karta podatkowa

Bank przy ocenie naszej zdolności kredytowej każdorazowo bierze pod uwagę nasz dochód netto – już po odliczeniu podatków i składek ubezpieczeniowych. Przy staraniu o kredyt warto by ten dochód był jak najwyższy, ale musimy się liczyć z tym, że wtedy zapłacimy też większą kwotę podatku.

Potrzebujesz konsultacji
z ekspertem finansowym?

Umów się na bezpłatny kontakt.

Zdolność kredytowa w przypadku osoby prowadzącej działalność gospodarczą jest wyliczana najczęściej na podstawie ostatnich 12 miesięcy i jest średnią dochodu netto. Chcąc mieć wyższą zdolność kredytową, dzięki czemu uzyskamy wyższy kredyt hipoteczny, można rozważyć opcję zapłaty wyższego  podatku od wyższego dochodu.

Jeśli planujesz wzięcie kredytu hipotecznego w najbliższym czasie, warto to przedyskutować wcześniej z ekspertem finansowym  i biurem rachunkowym, jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie najbardziej optymalna. Warto pamiętać, że banki przy obliczaniu zdolności kredytowej preferują najbardziej te formy opodatkowania, z których jasno wynika wysokość Twoich comiesięcznych dochodów.

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse


  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 115.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.