bezpieczny kredyt mbank
14 września 2023

Zakup własnego mieszkania lub domu to ważne przedsięwzięcie. W odpowiedzi na tę potrzebę rząd zainicjował program mieszkaniowy. „Bezpieczny kredyt 2%” ma na celu ułatwienie realizacji marzeń o własnym kącie. W połowie września do programu przystąpił jeden z największych polskich banków – mBank. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej warunkom oraz zaletom tej propozycji finansowej.

Od 14 września 2023 r. rządowy program Bezpieczny Kredyt 2% będzie dostępny również w mBanku. Swoje pierwsze mieszkanie lub dom sfinansujesz z pomocą kredytu hipotecznego w mBanku. To ważna informacja dla wszystkich osób zainteresowanych kredytem hipotecznym na preferencyjnych zasadach. Oferta będzie skierowana przede wszystkim do obecnych klientów.

Chcesz wiedzieć więcej o programie Bezpieczny Kredyt 2%? 

Przeczytaj nasze inne artykuły:

>>Bezpieczny Kredyt 2% – co warto wiedzieć o programie

>>Dla kogo rządowy program Kredyt 2%?

>>Rekomendacja KNF dotycząca zdolności kredytowej w programie Bezpieczny Kredyt 2%

Interesuje Cię kredyt hipoteczny z rządową dopłatą w mBanku

Skonsultuj się z ekspertem mFinanse

Najważniejsze warunki programu Bezpieczny kredyt 2% to:

1. Kredytobiorca nie może mieć ukończonych 45 lat.

2. Kredytobiorca nie może mieć prawa do nieruchomości – kredyt z dopłatą ma być przeznaczony na pierwsze mieszkanie lub dom.

3. Maksymalna kwota kredytu to:

 • 500 tys. zł
 • 600 tys. zł (w przypadku, gdy kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub w skład gospodarstwa domowego kredytobiorcy wchodzi co najmniej jedno dziecko)

4. w przypadku, gdy kredyt jest udzielany na dokończenie budowy domu, budowanego do tej pory za gotówkę:

 • 100 tys. zł, gdy kredytobiorca prowadzi jednoosobowe gospodarstwo domowe
 • 150 tys. zł, gdy kredytobiorca prowadzi gospodarstwo domowe wspólnie z małżonkiem lub w skład gospodarstwa domowego kredytobiorcy wchodzi co najmniej jedno dziecko\
5. Dopłaty do rat kredytu wypłacane będą przez 10 lat spłaty i pomniejszą wysokość rat.  
 

 

 

„Pierwsze mieszkanie” i „Bezpieczny kredyt”  – podsumowanie I kwartału programu

W sierpniu 2023 roku niemal o 300 procent wzrosła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe. Jednym z powodów zwiększonej liczby zapytań o hipotekę był start rządowego programu mieszkaniowego. 

W październiku Ministerstwo Rozwoju i Technologii podsumowało 3 miesiące funkcjonowania programu „Pierwsze mieszkanie”. Zainteresowani kupnem swojego pierwszego lokum złożyli ponad 63 tysiące wniosków o „Bezpieczny kredyt 2%”. Polacy zawarli z bankami już ponad 17,5 tysiąca umów kredytowych na łączną kwotę ok. 6,9 mld zł. Średnia kwota „Bezpiecznego kredytu” wynosi 395 124 zł. (dane na 5 października 2023 r.). Kredyt można zaciągnąć w jednym z 12 banków, w tym w mBanku. Sprawdź, czy otrzymasz Kredyt 2%

Kredyt 2 procent mBank 

Od 14 września klienci mBanku mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny z dopłatą w ramach rządowego programu „Bezpieczny kredyt 2%”, a oferta skierowana jest przede wszystkim do obecnych klientów – mogą oni liczyć na dodatkową obniżkę oprocentowania, nawet o 1,35 p.p. 

mBank kredyt 2 procent – czas kredytowania

Minimalny okres, na jaki można wziąć kredyt z rządową dopłatą, wynosi 15 lat. Maksymalny okres kredytowania w mBanku to 35 lat. Dopłaty będą przysługiwać przez 10 pierwszych lat – pod warunkiem, że kredytobiorca spłaca zobowiązanie zgodnie z harmonogramem rat kapitałowo-odsetkowych. Po upływie 120 miesięcy oprocentowanie zostanie automatycznie zmienione ze stałego na zmienne, a raty na równe (annuitetowe).

Myślisz o Bezpiecznym Kredycie w mBanku?

Skonsultuj się z ekspertem mFinanse

mBank kredyt 2 procent – wkład własny 

Wnioskodawca musi wykazać się wkładem własnym min. 20 proc., nie więcej niż 200 tys. zł. Wyjątek stanowi działka – jeśli jest wkładem własnym, to jej wartość wraz z kwotą kredytu nie może przekraczać miliona złotych.

mBank kredyt 2 procent – prowizja i oprocentowanie

mBank nie pobiera prowizji za udzielenie Kredytu 2%. Zgodnie z ustawą, oprocentowanie „Bezpiecznego kredytu 2%” z uwzględnieniem wartości dopłat wynosi 2 proc. plus marża banku. 

Wsparcie dotyczy kredytów o okresowo stałej stopie procentowej. Wartość 2% w nazwie Bezpieczny kredyt 2% nie oznacza, że oprocentowanie Twojego kredytu wyniesie 2%.

 

mBank kredyt 2 procent dla aktywnych klientów

Osoby, które 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny nie były aktywnymi klientami banku, otrzymają ofertę od 3,5 proc. do 3,8 proc. Aktywni klienci mBanku mogą liczyć na 2,15-2,45 proc (segmenty Intensive, Active).

Jakie warunki trzeba spełnić, aby spełnić przystąpić do „Pierwsze mieszkanie – Bezpieczny kredyt 2%”? Do segmentu Active zaliczani są klienci, którzy przez 5 lat od uruchomienia pierwszej transzy kredytu: 

 • posiadają dowolny rachunek w mBanku i spłacają z niego raty,
 • zapewnią wpływ na rachunek na min. 5 tys. zł miesięcznie,
 • wykonają w miesiącu min. 15 transakcji bezgotówkowych,
 • przystąpią do ubezpieczenia na życie.

Do segmentu Intensive zaliczani są klienci, którzy przez 5 lat od uruchomienia pierwszej transzy kredytu będą: 

 • posiadać rachunek Intensive,
 • zapewniać wpływ na rachunek na min. 7 tys. zł miesięcznie,
 • wykonywać w miesiącu min. 15 transakcji bezgotówkowych,

a ponadto przystąpią do ubezpieczenia na życie.

Jeszcze mniej zapłacą aktywni klienci mBanku, którzy zdecydują się na budowę domu o podwyższonych kryteriach energooszczędności – oferta poniżej 2 proc. Po upływie 5 lat instytucja przedstawi klientowi propozycję oprocentowania na kolejne lata.

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.