telefon - narzędzie do płacenia
7 lutego 2020

Prawdopodobnie nawet kilkanaście lat temu możliwość płacenia telefonem była niczym wizja z filmów science-fiction. Osiągnięcia naukowe pozwoliły jednak przemienić fikcję w rzeczywistość. Ten sposób płatności jest poza tym bardzo prosty. Do czego może jeszcze służyć telefon? Jak wykorzystać narzędzie codziennego użytku do płacenia? Oto kilka praktycznych porad.

Telefon czyli narzędzie do płacenia – jak to robić?

Każda nowinka technologiczna przynosi obawy, które z perspektywy czasu wydają się absurdalne. Gdy banki wprowadziły możliwość zakładania osobistych kont w Internecie, wiele osób miało wątpliwości, czy ich pieniądze będą bezpieczne. Skarbce i skrzynie ze złotem wciąż przemawiają do wyobraźni, więc jak to możliwe, że oszczędności życia można trzymać w przedmiocie o wielkości ludzkiej dłoni?

Płatności telefonem sprawiają, że pieniądze są właśnie na wyciągnięcie ręki… do kieszeni. Czy to jest trudne i każdy może mieć pewność, że poradzi sobie z tym sposobem bez problemu? Pora poznać kilka informacji na ten temat, które wyjaśnią wątpliwości.

Narzędzie do płacenia – telefon

Sukcesywne zwiększanie liczby produktów bankowych dostępnych tylko za pośrednictwem Internetu sprawiło, że pojawiła się potrzeba rozszerzenia dostępnych kanałów kontaktu z bankiem. Oprócz przeglądarki internetowej z usług bankowych można korzystać także za pośrednictwem aplikacji mobilnej na telefonie. Niektóre instytucje mają już spore doświadczenie w obsłudze klienta w ten sposób, a część banków dopiero się tego uczy.

W większości przypadków istnieje możliwość wykonania przelewu za pośrednictwem aplikacji. To zresztą jedna z najczęstszych czynności bankowych. Sposób płatności wiele nie różni się od tradycyjnego. Należy znaleźć odpowiednią funkcję na interfejsie mobilnej strony i uzupełniać po kolei wszystkie niezbędne dane: numer konta, nazwę odbiorcy, tytuł przelewu i kwotę. Potwierdzenie chęci wykonania przelewu potwierdza się kodem zabezpieczającym, który może przyjść na telefon w formie wiadomości SMS.

Potrzebujesz konsultacji
z ekspertem finansowym?

Umów się na bezpłatny kontakt.

Jak płacić zbliżeniowo telefonem w mBank?

Dużo mniej podmiotów na rynku bankowych ma tak bardzo rozwiniętą obsługę płatności zbliżeniowych, co mBank, który od lat słynie z wdrażania innowacyjnych rozwiązań. Już każdy zdążył przyzwyczaić się do zastępowania gotówki kartą debetową podczas zakupów. Coraz więcej osób zamiast plastikowego przedmiotu wyciąga telefon i przykłada go do terminalu. Czy to bezpieczne i jak płacić telefonem w mBank? Wystarczy dodać kartę Mastercard (kredytową lub debetową) do Google Pay w aplikacji mobilnej mBank i zbliżyć telefon do terminalu. Gotowe.

Brzmiącym futurystycznie pomysłem jest wysłanie przelewu bez znajomości numeru konta. W mBank to możliwe po zalogowaniu do aplikacji. Jedyną konieczną czynnością jest wpisanie kwoty oraz numeru telefonu osoby, która ma otrzymać pieniądze. Odbiorca dostanie SMS z linkiem do strony, na której może pobrać przesłane środki. Nie ulega zatem wątpliwości, że płatności telefonem naprawdę przeniosły bankowość w XXI wiek.

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

    * pola wymagane

    * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

    *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

    Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.