Oszczędzanie na przyszłość dziecka
21 stycznia 2021

Zacznij gromadzić oszczędności dla dziecka. Odłożone przez Ciebie środki przydadzą się na pokrycie ważnych wydatków, jak i na realizację marzeń. Jak oszczędzać dla dziecka? W jaki sposób zapewnić mu bezpieczeństwo finansowe na początku samodzielnego życia? Z jakich rozwiązań oferowanych przez banki warto skorzystać?

Zobacz też: Konto bankowe dla dziecka – jakie wybrać?

Oszczędzanie dla dzieci – dlaczego warto?

Już rodzice nawet kilkuletnich dzieci myślą o tym, jak będzie wyglądała ich przyszłość, także w wymiarze finansowym. Szukają możliwości, które pozwolą im zadbać o ten aspekt. Sprawdzonym rozwiązaniem jest systematyczne oszczędzanie dla dzieci. Warto je rozpocząć od małych kwot. Sprawdzić, jakie sumy nie będą obciążały domowego budżetu. Oszczędzając warto pamiętać o regularności – co miesiąc odkładać określoną składkę. Z pozoru małe kwoty w perspektywie kilkunastu lat zamienią się w solidny kapitał.

Zgromadzone środki – pewnego rodzaju fundusz dla dziecka – w przyszłości mogą zostać wykorzystane na:

 • opłaty związane ze studiowaniem za granicą czy na prywatnych uczelniach lub pokrycie kosztów związanych z zamieszkaniem poza domem rodzinnym;
 • zakup mieszkania albo pokrycie wkładu własnego przy kupnie nieruchomości na kredyt;
 • nabycie samochodu;
 • realizację pomysłu biznesowego i założenie firmy;
 • podróże i odkrywanie nowych miejsc;
 • rozwijanie różnych pasji i zainteresowań.

Chcesz zakupić mieszkanie dla dziecka

Skonsultuj to przedsięwzięcie z ekspertem mFinanse

Oszczędności dla dziecka na koncie w banku

Zastanawiasz się, jak oszczędzać dla dziecka? Postaw na konto oszczędnościowe. Możesz na nim sukcesywnie odkładać środki i stworzyć własny fundusz dla dziecka, nawet dla takiego, które nie ukończyło jeszcze 13. roku życia.

Zalety konta oszczędnościowego dla dziecka:

 • jego założenie zazwyczaj nie wiąże się z dodatkowymi opłatami;
 • można je otworzyć już w momencie urodzenia dziecka;
 • wpłacane środki – dzięki oprocentowaniu – cały czas są pomnażane;
 • bezpieczeństwo – pieniądze odkładane na rachunku oszczędnościowym są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny;
 • można ustawić stałe zlecenie przelewu;
 • oprócz stałych wpłat można przelać na nie także większą sumę, którą chce się przeznaczyć na zabezpieczenie przyszłych potrzeb swojej pociechy;
 • zgromadzone środki są cały czas dostępne – można je wypłacić w dowolnym momencie.

Warto dodać, że konto oszczędnościowe dla dziecka to doskonała okazja, aby uczyć je zarządzania własnymi finansami. Nie tylko rodzice mogą odkładać na nim pieniądze np. z kieszonkowego lub prezentów otrzymanych z okazji urodzin i innych ważnych wydarzeń.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wygląda w praktyce oszczędzanie dla dziecka? Co proponują banki? Która z ofert będzie dla Ciebie i Twojej rodziny najlepsza? Skontaktuj się z ekspertem mFinanse, który pomoże Ci przeanalizować różne możliwości.

Zobacz też: Kupno mieszkania krok po kroku, czyli co powinieneś wiedzieć

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.