kredyt gotówkowy 15 tys.
19 września 2023

Często myśląc o planach do realizacji takich jak zakup samochodu, remont mieszkania czy spełnienie marzenia, zastanawiamy się jak te plany sfinansować.  Jednym ze sposobów jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego – w tym artykule skupimy się na kredycie gotówkowym oferowanym przez banki. Jest to jedna z najbardziej popularnych form finansowania, która może stać się doskonałym narzędziem do realizacji naszych celów. Jak skorzystać z kredytu gotówkowego na 15 tysięcy złotych i ile wyniesie rata?

Kredyt na 15 tys. złotych

Kredyt gotówkowy pozwala na uzyskanie określonej sumy pieniędzy na dowolny cel. W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego czy samochodowego, gdzie środki są przeznaczone na konkretny zakup, kredyt gotówkowy daje większą elastyczność w wykorzystaniu środków. Dzięki temu można opłacić niespodziewane wydatki, zakupy czy wakacje. 

Planujesz większe zakupy?

Skonsultuj swój kredyt z ekspertem mFinanse

Kredyt gotówkowy na 15 tys. złotych jest rozwiązaniem oferowanym przez każdy bank, z którym współpracują Eksperci mFinanse. Popularność produktu wynika z jego dużej dostępności, prostych procedur kredytowych oraz wspomnianej swobody w dysponowaniu pożyczonymi pieniędzmi. 

Kwota 15 tysięcy złotych otwiera przed nami wiele drzwi. Może pomóc w sfinansowaniu różnych przedsięwzięć, takich jak remont mieszkania, zakup sprzętu RTV czy organizacja wymarzonego wyjazdu. Jest to suma, która dla wielu osób stanowi optymalne rozwiązanie między potrzebami a możliwościami finansowymi – możemy zrealizować swoje cele przy niewielkim obciążeniu domowego budżetu.

Czym różni się kredyt od pożyczki?

Tylko banki mają prawo udzielać kredytów gotówkowych – kredyt gotówkowy jest produktem bankowym, regulowanym Prawem bankowym. Choć terminy „kredyt” i „pożyczka” potocznie uznawane są za synonimy, kredytów udzielają wyłącznie banki i SKOK-i (Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa). Pożyczki może udzielić bank, SKOK, firma pożyczkowa, a nawet osoba prywatna. Pożyczkę można wykorzystać na dowolny cel, którego nie trzeba dokumentować. 

Choć procedura uzyskania kredytu jest nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku pożyczki, zwykle to kredyt jest tańszy. 

Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

W standardowej procedurze wnioskowania o kredyt gotówkowy przedstawiasz dowód osobisty. Jeśli starasz się o kredyt w banku, w którym nie masz konta, wymagane będzie zaświadczenie o dochodach – dokument od pracodawcy. Bank może również poprosić o okazanie innych dokumentów, np. wyciągu z konta bankowego z ostatnich miesięcy lub PIT-u za poprzedni rok. 

Jeśli masz firmę bank zapyta też, czy prowadzisz działalność gospodarczą przynajmniej od 6 miesięcy (w niektórych instytucjach – powyżej roku).

Warunki uzyskania kredytu na 15 tys.

Jeśli złożysz wniosek o kredyt, bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Choć kredyty gotówkowe są dostępne dla szerokiej grupy klientów, to każdy bank ma własne kryteria oceny zdolności kredytowej. Obejmują one zarówno dochody, jak i wydatki kredytobiorcy. Dla banku ważna jest także historia kredytowa klienta. Osoby, które terminowo spłacały wcześniejsze zobowiązania, mają większe szanse na uzyskanie kredytu. 

W przypadku zaciągania w banku kredytu gotówkowego przez internet, wypełnienie wniosku sprowadza się do uzupełnienia formularza dostępnego na stronie internetowej banku.

Koszt kredytu na 15 tys.

Na koszt kredytu składa się wiele czynników, takich jak:

 • kwota zobowiązania,
 • okres kredytowania,
 • odsetki,
 • prowizja i inne opłaty pobierane przez bank (np. ubezpieczenie kredytu). 

By wiedzieć, ile kosztuje kredyt, należy sprawdzić wysokość RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania) – wyrażony procentowo całkowity koszt kredytu. 

Pamiętaj, że im dłuższy jest okres kredytowania, tym rata jest niższa. Ale dłuższy okres spłaty oznacza też wyższe koszty obsługi kredytu, przez co finalnie oddamy do banku większą sumę.

Kredyt 15 tys. – jaka rata?

>>Aby sprawdzić, ile wyniesie rata, jeśli zdecydujesz się na kredyt dzisiaj, porównaj dostępne opcje w kalkulatorze kredytu gotówkowego

Banki oferują różne warunki kredytowe, dlatego przed podjęciem decyzji warto dokładnie porównać dostępne rozwiązania. Jeśli zdecydujesz się na spłatę kredytu w ciągu roku, miesięczna rata kredytu wyniesie średnio 1900 zł. Przy rozłożeniu kredytu na dwa lata rata wyniesie około 990 zł. 

 • Kredyt 15 tys. na 3 lata – rata ok. 680 zł;
 • Kredyt 15. tys. na 5 lat – rata ok. 450 zł. 

Są to dane na 18.09.2023. Powyższe wyliczenia oraz parametry mogą się różnić od ostatecznej decyzji banku, tym samym nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Warto zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale także na dodatkowe opłaty oraz inne warunki oferty.

Myślisz o kredycie gotówkowym?

Skonsultuj się z ekspertem mFinanse

Wniosek – 15 tys. kredytu

W pierwszym kroku zapoznaj się z kalkulatorem kredytu gotówkowego aby wstępnie oszacować koszt zobowiązania, następnie skontaktuj się z jednym z ekspertów mFinanse, który przedstawi Ci szczegółowe oferty.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej podpiszesz z bankiem umowę, w której zobowiążesz się do spłaty zobowiązania. Co więcej, otrzymasz szczegółowy harmonogram spłaty kredytu gotówkowego.

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.