Kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą
28 września 2020

Od 2004 roku, odkąd Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, wielu Polaków zdecydowało się podjąć pracę poza granicami naszego kraju. Część z nich pozostawiła swoje rodziny, do których wraca przy okazji urlopów, przerw świątecznych albo na dłuższe pobyty, na które pozwala ich kontrakt.  Bywa, że życiowe sytuacje zmuszają nas podjęcia starań o kredyt. Czy uzyskując dochody zza granicy mamy również prawo do tego, by wnioskować o kredyt na terenie Polski?  Tak! To wciąż możliwe.

Zobacz też: Kredyt hipoteczny a gotówkowy – czy można je łączyć?

Kredyt dla osób pracujących za granicą

Kredyty gotówkowe udzielane dla osób zarabiających za granicą nie są zbyt popularne i nie udzielają ich wszystkie banki. Uzyskanie takiego kredytu jest trudniejsze, ponieważ wymagana jest od klienta wyższa zdolność kredytowa oraz szczegółowe informacje dotyczące osiąganych dochodów.

Pracujesz za granicą, a chcesz dostać kredyt?

Skonsultuj cały proces bezpłatnie z ekspertem mFinanse

Jakie warunki muszę , aby otrzymać kredyt?

Każdy bank kieruje się procedurami i indywidualnie rozpatruje wnioski. Warto jednak przygotować takie dokumenty jak:

 • przetłumaczona umowa lub zagraniczny kontrakt (okres zatrudnienia musi trwać co najmniej 6 miesięcy) – najlepiej przez tłumacza przysięgłego,
 • udokumentowane wpływy na konto z ostatnich 6 miesięcy,
 • zeznanie podatkowe – zagraniczny PIT,
 • historia kredytowa lub raport z zagranicznego biura informacji kredytowej,
 • poświadczenie zameldowania w Polsce oraz dokument tożsamości – niekiedy wymagany może być również paszport.

Jak starać się o kredyt?

Osoby starające się o kredyt gotówkowy w Polsce na podstawie zarobków z zagranicy muszą się liczyć się z tym, że banki mają dla nich mocno ograniczoną ofertę i większe oczekiwania co do udokumentowania dochodów. Dodatkowo komunikację z bankiem i konieczność przedstawienia wszelkich dokumentów utrudnia nieobecność w kraju. Rozwiązaniem w takiej sytuacji  jest zwrócenie się do eksperta finansowego, który nam w tym pomoże i zaproponuje najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie. O szczegóły takiego kredytu możesz zapytać poprzez nasz formularz, znajdujący się pod artykułem.

Zobacz też: Co należy zrobić, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.