Kredyt dla nowych firm - sprawdź jakie są możliwości
27 lipca 2020
Kredyt Gotówkowy

Masz ciekawy pomysł na założenie własnej firmy? Jednak nie masz wystarczających funduszy? Nie rezygnuj, sprawdź, co mają Ci do zaoferowania banki i jaki kredyt możesz otrzymać, rozpoczynając własną działalność lub planując jej rozwój.

Kredyt dla nowych firm czyli szansa na sukces

Kredyt dla nowych firm może okazać się dla Ciebie szansą na zrealizowanie własnych pomysłów i stworzenie stałego lub dodatkowego źródła dochodu. Jeśli zastanawiasz się, skąd wziąć określoną sumę na rozpoczęcie działalności, rozważ różne propozycje banków i wybierz ofertę adekwatną do Twoich potrzeb. Założyłeś biznes niecały rok temu i potrzebujesz dodatkowych funduszy na jego rozwój? Możesz się starać o kredyt dla firm działających poniżej 12 miesięcy.

Jak otrzymać kredyt dla nowego biznesu?

Pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie firmowym zaraz po podpisaniu umowy, ale zanim tak się stanie, musisz złożyć odpowiedni wniosek on-line lub w placówce banku i otrzymać pozytywną decyzję kredytową. Kredyty dla nowych firm są elastyczne, a pieniądze możesz przeznaczyć zarówno na rozwój działalności, jak i na bieżące wydatki.

Wniosek – jak zwiększyć szanse na pozytywną decyzję banku?

Panuje przekonanie, że im dłużej firma działa na rynku, tym łatwiej jej uzyskać kredyt. Zgadza się, ale coraz więcej banków stara się pozyskać nowych klientów. Są oni gotowi na podjęcie ryzyka pomocy finansowej dla nowych przedsiębiorców. Taki kredyt dla młodych firm przyznawany jest na podstawie prognozy rozwoju i potencjału działalności. Z tego względu może wiązać się z wyższym kosztem.

Swoje szanse na zostanie kredytobiorcą zwiększysz, jeśli wykażesz doświadczenie w prowadzeniu swojej firmy od 12 miesięcy. Dzięki temu bank będzie mógł sprawdzić finanse z przynajmniej jednego zamkniętego roku podatkowego i łatwiej oszacować sytuację Twojego biznesu. Funkcjonuje to niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność, czy zatrudniasz pracowników.

Kredyt dla nowych firm – możliwości, które warto rozważyć

W ubiegłych latach wiele osób przekonało się, że nie jest trudno uzyskać korzystny kredyt dla nowych firm. 2020 rok jednak przyniósł wiele zmian w bankowych ofertach, które utrudniają zdobycie kredytu na start. Pomimo to warto z nich skorzystać, jeśli właśnie teraz potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na rozwój działalności. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziesz kredyty:

  • na start działalności gospodarczej;
  • hipoteczne dla firm (nieruchomość dla banku będzie zabezpieczeniem spłat kredytobiorcy);
  • obrotowe (odnawialna lub nieodnawialna linia kredytowa);
  • inwestycyjne (mają konkretny cel np. powiększenia lub modernizacji majątku trwałego).

Niezależnie od rodzaju wybranego finansowania, im większa kwota Cię interesuje, tym ważniejsze jest przedstawienie solidnego zabezpieczenia. Bank staje się rodzajem inwestora, dlatego z mniejszym ryzykiem wiążą się mniejsze koszty zaciągniętego przez Ciebie kredytu. Pamiętaj również, że eksperci finansowi mogą pomóc Ci w wyborze odpowiedniego produktu oraz wyjaśnić skomplikowane terminy na bezpłatnym spotkaniu.

Ekspert mFinanse
Masz dodatkowe pytania?

Porozmawiaj z naszymi ekspertami