Kredyt dla nowych firm - sprawdź jakie są możliwości
27 lipca 2020

Masz ciekawy pomysł na założenie własnej firmy? Jednak nie masz wystarczających funduszy? Nie rezygnuj, sprawdź, co mają Ci do zaoferowania banki i jaki kredyt możesz otrzymać, rozpoczynając własną działalność lub planując jej rozwój.

Kredyt dla nowych firm czyli szansa na sukces

Kredyt dla nowych firm może okazać się dla Ciebie szansą na zrealizowanie własnych pomysłów i stworzenie stałego lub dodatkowego źródła dochodu. Jeśli zastanawiasz się, skąd wziąć określoną sumę na rozpoczęcie działalności, rozważ różne propozycje banków i wybierz ofertę adekwatną do Twoich potrzeb. Założyłeś biznes niecały rok temu i potrzebujesz dodatkowych funduszy na jego rozwój? Możesz się starać o kredyt dla firm działających poniżej 12 miesięcy.

Zobacz też: Leasing operacyjny a finansowy – jaki wybrać? Różnice

Jak otrzymać kredyt dla nowego biznesu?

Pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie firmowym zaraz po podpisaniu umowy, ale zanim tak się stanie, musisz złożyć odpowiedni wniosek on-line lub w placówce banku i otrzymać pozytywną decyzję kredytową. Kredyty dla nowych firm są elastyczne, a pieniądze możesz przeznaczyć zarówno na rozwój działalności, jak i na bieżące wydatki.

Wniosek – jak zwiększyć szanse na pozytywną decyzję banku?

Panuje przekonanie, że im dłużej firma działa na rynku, tym łatwiej jej uzyskać kredyt. Zgadza się, ale coraz więcej banków stara się pozyskać nowych klientów. Są oni gotowi na podjęcie ryzyka pomocy finansowej dla nowych przedsiębiorców. Taki kredyt dla młodych firm przyznawany jest na podstawie prognozy rozwoju i potencjału działalności. Z tego względu może wiązać się z wyższym kosztem.

Swoje szanse na zostanie kredytobiorcą zwiększysz, jeśli wykażesz doświadczenie w prowadzeniu swojej firmy od 12 miesięcy. Dzięki temu bank będzie mógł sprawdzić finanse z przynajmniej jednego zamkniętego roku podatkowego i łatwiej oszacować sytuację Twojego biznesu. Funkcjonuje to niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność, czy zatrudniasz pracowników.

Założyłeś działalność?

Skonsultuj z ekspertem mFinanse o jakie finansowanie możesz się ubiegać

Kredyt dla nowych firm – możliwości, które warto rozważyć

W ubiegłych latach wiele osób przekonało się, że nie jest trudno uzyskać korzystny kredyt dla nowych firm. 2020 rok jednak przyniósł wiele zmian w bankowych ofertach, które utrudniają zdobycie kredytu na start. Pomimo to warto z nich skorzystać, jeśli właśnie teraz potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na rozwój działalności. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziesz kredyty:

 • na start działalności gospodarczej;
 • hipoteczne dla firm (nieruchomość dla banku będzie zabezpieczeniem spłat kredytobiorcy);
 • obrotowe (odnawialna lub nieodnawialna linia kredytowa);
 • inwestycyjne (mają konkretny cel np. powiększenia lub modernizacji majątku trwałego).

Niezależnie od rodzaju wybranego finansowania, im większa kwota Cię interesuje, tym ważniejsze jest przedstawienie solidnego zabezpieczenia. Bank staje się rodzajem inwestora, dlatego z mniejszym ryzykiem wiążą się mniejsze koszty zaciągniętego przez Ciebie kredytu. Pamiętaj również, że eksperci finansowi mogą pomóc Ci w wyborze odpowiedniego produktu oraz wyjaśnić skomplikowane terminy na bezpłatnym spotkaniu.

Zobacz też: Kredyt inwestycyjny – czym jest i jak go pozyskać?

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.