Flipowanie mieszkań - sprawdź czym jest house flipping
8 marca 2021

Flipowanie mieszkań czy flipping mieszkań to sytuacja, kiedy inwestor kupuje mieszkanie, remontuje je lub wykańcza i w krótkim czasie sprzedaje z zyskiem. Taki model zarabiania na nieruchomościach pojawił się w naszym kraju już kilka lat temu. Mimo, że rynek nieruchomości nieustannie się zmienia, inwestorów cały czas interesuje house flipping. Co to jest i z czym się wiąże?

Zobacz też: Rynek nieruchomości – prognozy na 2022 rok

Flipping nieruchomości – na czym polega?

Flipping mieszkań i domów dał się poznać w Polsce między innymi dzięki programom zza oceanu pokazującym osoby, które zawodowo zajmują się takimi inwestycjami. Na kanałach telewizyjnych poświęconym urządzaniu wnętrz można trafić na programy w których ktoś kupuje zaniedbany dom, remontuje go, podnosząc w ten sposób jego wartość, po czym sprzedaje z zyskiem. To właśnie nic innego jak house flipping. Czy tak samo wygląda to nas Wisłą? Na co musi się przygotować osoba, która chce zarobić na flipowaniu mieszkań?

Kupując mieszkanie z myślą o flippingu nieruchomości należy wyzbyć się sentymentów. Nie kupujemy w tym przypadku mieszkania dla siebie, nie wybieramy go więc tak starannie, jakbyśmy to robili z myślą o sobie. Zazwyczaj szukamy mieszkań w złym stanie technicznym, które w jak najkrótszym czasie możemy doprowadzić do stanu pozwalającego znalezienie nowego kupca. Nieruchomości wymagające generalnego remontu można często nabyć w cenie niższej niż rynkowa, co jest bardzo ważne przy flipowaniu mieszkań. Co może być wyzwaniem przy takim zakupie? Taka nieruchomość, oprócz generalnego remontu, może wymagać także np. uporządkowania kwestii prawnych związanych z własnością.

Flipowanie mieszkań – od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem inwestowania we flipping mieszkań należy przygotować strategię biznesową. Kluczowe są odpowiedzi na pytania: ile chcę maksymalnie zainwestować oraz ile chcę zarobić na sprzedaży takiego mieszkania.

Pierwszy etap to poszukiwanie odpowiedniej nieruchomości pod flipping mieszkań. Mimo, że nie kupujemy jej dla siebie, należy znaleźć takie mieszkanie, które będzie można łatwo zbyć po remoncie. Przy poszukiwaniach nieruchomości liczy się czas, idealne mieszkania pod takie inwestycje znikają z rynku bardzo szybko. Dlatego trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie i na bieżąco przeglądać ogłoszenia o sprzedaży.

Kolejnym krokiem jest dokładna analiza kosztów. Ile środków należy zainwestować w remont, jakie koszty pochłoną kwestie prawne? Jeżeli nie mamy w tych sprawach doświadczenia warto udać się do specjalistów w tych dziedzinach.  W sytuacji, kiedy remontu nie przeprowadzamy sami, dobrze jest korzystać ze wsparcia sprawdzonej ekipy budowlanej. Odnowione mieszkanie znajdzie szybko nabywców, jeśli na koniec zadbamy także o szczegóły wyposażenia wnętrza.

Potrzebujesz konsultacji
z ekspertem finansowym?

Umów się na bezpłatny kontakt.

House flipping – ile można na tym zarobić?

Inwestorzy z dużym doświadczeniem na flipowaniu mieszkań mogą zarobić nawet 20% ich początkowej wartości. Zanim jednak zaczniemy liczyć zyski z przyszłej sprzedaży, należy się do niej dobrze przygotować. To, ile można zarobić na flippingu nieruchomości zależy od przyjętej przez nas strategii biznesowej i tego ile chcemy zainwestować z kupioną nieruchomość. Jest to szczególnie ważne na początku inwestowania w house flipping. Co to znaczy? Jak już wspomnieliśmy, nieruchomości nie kupujemy dla siebie, dlatego aby na niej szybko zarobić nie należy skupiać się na absolutnie każdym detalu remontu.

Jeżeli zastanawiasz się nad rozpoczęciem inwestowania w house flipping, ale zgromadzone środki mogą nie być wystarczające na zakup upatrzonej przez Ciebie nieruchomości, skontaktuj się z ekspertem kredytowym mFinanse, który zweryfikuje Twoją zdolność kredytową i będzie Cię wspierał w pozyskaniu dodatkowego finansowania.

Zobacz też: Kiedy bank przelewa pieniądze za sprzedaż mieszkania?

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

    * pola wymagane

    * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

    *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

    Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.