rata kredytu hipotecznego- jak ją obliczyć?
12 listopada 2020

Znalazłeś wymarzone „M”? Chciałbyś wziąć kredyt, ale zastanawiasz się, czy będzie Cię stać na opłacanie należności wobec banku? Kredyt hipoteczny to zobowiązanie długoterminowe, dlatego przed złożeniem wniosku warto sprawdzić, czy domowy budżet je udźwignie. Jeżeli chcesz szybko poznać wysokość Twojej comiesięcznej raty, wypróbuj kalkulator kredytu hipotecznego, który pozwoli Ci na zaplanowanie przyszłości. 

Kalkulacja raty kredytu hipotecznego 

Obliczanie kredytu hipotecznego – a dokładnie jego wysokości – to działanie pozwalające na zorientowanie się, z jakimi kosztami wiąże się skorzystanie z pomocy banku przy zakupie domu, mieszkania lub działki budowlanej. Samodzielne wyliczenia mogą wydawać się skomplikowane i dawać mało precyzyjne wyniki – warto wiedzieć, że rata kredytu hipotecznego to nie tylko część pożyczonej od banku kwoty, ale także odsetki. Bez odpowiedniej wiedzy lub narzędzia trudno jest określić nawet jej szacunkową wysokość. 

Jak dokonać kalkulacji? To proste – wykorzystaj do tego udostępniony na mFinanse.pl kalkulator kredytu hipotecznego. Dzięki niemu w szybki sposób sprawdzisz koszt całkowity zobowiązania oraz jego oprocentowanie, a także porównasz oferty z innych placówek bankowych. To idealne rozwiązanie dla przyszłych kredytobiorców, którzy marzą o własnym mieszkaniu lub domu – znając wysokość raty kredytu hipotecznego, łatwiej rozplanujesz wydatki. 

Zobacz też: Stopy procentowe – jak zmiany wpływają na kredytobiorców? 

Kupiłeś mieszkanie lub zamierzasz je kupić?

Skonsultuj z ekspertem mFinanse wysokość Twoich rat kredytu

Jak obliczyć ratę kredytu hipotecznego za pomocą kalkulatora? 

Zastanawiasz się, jak działa kalkulator kredytu hipotecznego mFinanse? Jest on niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze, a same obliczenia trwają dosłownie kilka sekund. Podczas obliczania wysokości comiesięcznych zobowiązań należy określić: 

 • kwotę kredytu – ilość środków, które chcesz pożyczyć od banku; 
 • okres spłaty zobowiązania – czas, jaki jest Ci potrzebny na uregulowanie należności związanych z kredytem hipotecznym; 
 • cel wsparcia finansowego – doprecyzuj, na co przeznaczysz uzyskane środki; 
 • wartość nieruchomości – orientacyjną cenę domu lub mieszkania; 
 • wiek wnioskodawcy – to jeden z czynników wpływających na Twoją zdolność kredytową; 
 • rodzaj zabezpieczenia – jest ono niezbędne, jeżeli chcesz ubiegać się o kredyt hipoteczny. 

Potencjalną ratę kredytu hipotecznego możesz poznać także podczas rozmowy z chatbotem mFinanse na Messengerze. Wystarczy, że odpowiesz na kilka prostych pytań, a wyliczenia zostaną przedstawione na koniec konwersacji. Chatbot mFinanse to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą szybko zorientować się, jak wysokie będzie ich comiesięczne zobowiązanie, jeśli skorzystają ze wsparcia banku. 

Wolisz umówić się na rozmowę z konsultantem? Wystarczy, że odwiedzisz stronę mFinanse i znajdziesz eksperta blisko Twojego aktualnego miejsca zamieszkania. Podczas bezpłatnej konsultacji specjalista odpowie Ci na wszystkie pytania dotyczące oferty kredytu hipotecznego oraz wysokości rat, ale także podpowie, jak możesz na przykład zwiększyć swoją zdolność kredytową. 

Oblicz ratę kredytu hipotecznego i zaplanuj przyszłość 

Rata kredytu hipotecznego to jeden z najważniejszych parametrów, który interesuje przyszłych kredytobiorców, dlatego mFinanse udostępnia intuicyjne rozwiązania umożliwiające sprawdzenie jej wysokości. Warto jednak pamiętać, że kalkulator raty kredytu hipotecznego to narzędzie pozwalające poznać tylko przybliżoną kwotę comiesięcznego zobowiązania. 

Ostateczne obliczenia dotyczące kwoty kredytu hipotecznego, wysokości rat i opłat poznasz wraz z ostateczną decyzją banku o udzieleniu wsparcia finansowego. 

Obliczanie kredytu hipotecznego za pomocą kalkulatora kredytowego to dopiero pierwszy krok, od którego zaczyna się droga ku własnemu „M”. Na kolejnych etapach rozpatrywania wniosku przez bank poznasz szczegóły dotyczące m.in. warunków otrzymania funduszy. To także odpowiedni moment na zadbanie o budżet domowy oraz płynność finansową. Dzięki temu unikniesz problemów związanych z regulowaniem płatności, a także zadbasz o swoją historię kredytową. 

Zobacz też: Płynność finansowa i jej wskaźniki 

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.