Wybierasz się na urlop? Sprawdź jakie ubezpieczenie turystyczne będzie dla Ciebie najlepsze
24 sierpnia 2020

Sezon wakacyjny, pomimo epidemii Covid-19, trwa w najlepsze. Setki Polaków udają się na urlop zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wielu turystów oprócz zmagania się z logistycznymi wyzwaniami związanymi z wyjazdem zastanawia się także, jakie ubezpieczenie turystyczne będzie najlepsze. Koronawirus sprawił bowiem, że jeszcze bardziej niż wcześniej bierzemy pod uwagę ewentualne nieszczęścia, w tym pobyt w szpitalu i związane z tym koszty leczenia. W takich chwilach niezbędne może okazać się ubezpieczenie turystyczne. Jakie wybrać, by dostać odszkodowanie?

Zobacz też: Co to jest karta wielowalutowa oraz czym się charakteryzuje?

Ubezpieczenie turystyczne — jakie wybrać?

Wiele osób wykupując polisę, zastanawia się jakie ubezpieczenie na wakacje wybrać. Firmy zazwyczaj przedstawiają bardzo długą listę nieszczęśliwych wypadków, od których możesz się ubezpieczyć. Mogą one dotyczyć spraw związanych z podróżą, pobytem oraz kwestii zdrowotnych. To właśnie na wypadek tych ostatnich decyduje się ubezpieczyć największa liczba Polaków, ponieważ finansuje ono koszty leczenia czy też pobyt w szpitalu. Opcjonalnie można dokupić polisę, która będzie obejmować następstwa od nieszczęśliwego wypadku, jeżeli ten okazałby się poważny.

Jeżeli decydujesz się na podróż samolotem, musisz liczyć się z ryzykiem zgubienia Twojego bagażu przez linie lotnicze, a także kradzieży na lotnisku. Jeśli masz wykupioną polisę od tych zdarzeń, towarzystwo ubezpieczeniowe może natychmiast wypłacić Ci należną sumę. Ubezpieczenie podróżne również jest istotne, ponieważ może obejmować między innymi odwołanie lotu, które czasami potrafi drastycznie zmienić plany związane z urlopem.

Kolejna ważna polisa wiąże się z rezygnacją z wakacji, która może być spowodowana nagłą sytuacją losową. Biura podróży proponują  taką ofertę. Wiąże się ona z dodatkowym kosztem – zazwyczaj ok. 3% całej kwoty wycieczki w biurze podróży. Jednak, aby należność została wypłacona, konieczne jest spełnienie szeregu warunków. Żeby uzyskać odszkodowanie z tytułu zrezygnowania z wykupionej wycieczki, decyzję musisz uargumentować zaistnieniem poważnej sytuacji losowej. Do takich należy między innymi: wypadek klienta, problemy ze zdrowiem czy utrata pracy. Co więcej, wszystkie one muszą być potwierdzone przez osoby trzecie.

Planujesz

Skonsultuj z ekspertem mFinanse jakie ubezpieczenie wybrać

Kiedy wykupić konkretne ubezpieczenie?

To, jakie rodzaje ubezpieczeń turystycznych są warte rozważenia, jest kwestią indywidualną i zależy od Twoich oczekiwań i obaw. Oczywiście są obowiązkowe polisy, jakie trzeba wykupić (np. OC), jednak pozostałe są tylko opcjonalne. Niemniej zdecydowanie warto się ubezpieczać, ponieważ lepiej być mądrym „przed szkodą”. Warto przemyśleć tę sprawę w kontekście miejsca, do którego jedziesz, np. jeżeli udajesz się do kraju uważanego za niebezpieczny, rozsądne będzie wykupienie polisy od kradzieży.

Urlop za granicą o czym warto pamiętać?

Podczas podróży do państw UE, warto mieć ze sobą kartę EKUZ. Należy jednak pamiętać, że w innych krajach dobrze jest wykupić dodatkowe polisy. Jeśli zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie na wakacje za granicą wybrać, podpowiadamy, że zdecydowanie zdrowotne. W miejscach takich jak USA nie ma publicznej służby zdrowia, a rachunki za krótki pobyt w szpitalu sięgają nawet kilkunastu tysięcy dolarów. Warto w takim przypadku mieć polisę, która zagwarantuje Ci pokrycie wszystkich kosztów. Wykupując polisę ubezpieczeniową, koniecznie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia, a także ewentualne wyłączenia, które ubezpieczyciel zawarł w umowie.

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

    * pola wymagane

    * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

    *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

    Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.