najlepszy kredyt hipoteczny - czyli jaki? - tłumaczy ekspert mFinanse
26 listopada 2020

Wybrałeś mieszkanie w sam raz dla Ciebie? Chcesz kupić dom swoich marzeń? A może znalazłeś idealną działkę, by go postawić? Czas na drugi krok – wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny. Sprawdź, na jakie wsparcie ze strony banków możesz liczyć oraz jakie warunki proponują poszczególne instytucje. Porównaj oferty i przekonaj się jakie są najlepsze kredyty hipoteczne, które możesz zaciągnąć i spełnić marzenie o własnej nieruchomości. Upewnij się, czy najtańsze kredyty hipoteczne będą  najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom?

Zobacz też: Zabezpieczenie kredytu – czyli właściwie co?

Najtańszy kredyt – czy zawsze warto takiego szukać?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że banki do każdego przyszłego kredytobiorcy podchodzą indywidualnie. Osobom zainteresowanym wzięciem kredytu mieszkaniowego proponują rozwiązania uzależnione od kilku czynników. Najważniejsze z nich to:

 • liczba wnioskodawców,
 • wiek wnioskodawcy lub wnioskodawców,
 • łączyny dochód netto przyszłego kredytobiorcy lub kredytobiorców,
 • wszystkie zobowiązania miesięczne potencjalnego kredytobiorcy lub kredytobiorców,
 • okres kredytowania.

Na podstawie tych informacji możliwe jest określenie Twojej zdolności kredytowej. Jeśli chcesz szybko sprawdzić jej szacunkową wartość, wypróbuj kalkulator kredytu hipotecznego. Poznasz również trzy najlepsze kredyty hipoteczne – niekoniecznie najtańsze kredyty hipoteczne, ale najlepiej dobrane do Twojej aktualnej sytuacji życiowej.

Z kolei, jeśli chcesz się zorientować, ile może wynosić Twoje comiesięczne zobowiązanie wobec banku, wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora raty kredytu hipotecznego. To darmowe narzędzia dostępne na stronie mFinanse.

Kredyt hipoteczny jest dużym obciążeniem finansowym dla domowego budżetu. Osoby, które chcą go zaciągnąć szukają ofert umożliwiających płacenie jak najniższych rat. Takie – z pozoru – najlepsze kredyty hipoteczne mogą okazać się jednak niekorzystne. Przed wyborem rozwiązania i podpisaniem umowy z bankiem należy sprawdzić całkowity koszt kredytu. Zależy on od:

 • oprocentowania kredytu, w tym wskaźnika WIBOR (referencyjnej wysokości oprocentowania kredytów na polskim rynku) oraz marży, czyli tego, ile bank zarobi na przyznaniu kredytu;
 • prowizji – jednorazowej opłaty za udzielenie wsparcia finansowego;
 • ubezpieczenia oraz produktów dodatkowych takich jak np. karty kredytowe.

Chcesz kupić mieszkanie?

Skonsultuj z ekspertem mFinanse finansowanie

Najlepszy kredyt hipoteczny – jak go znaleźć?

Na początku procesu kredytowego należy zapoznać się z kilkoma ofertami banków. Gdzie znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny? Odpowiedzi jest kilka. Samodzielnie można to zrobić poprzez:

 • sprawdzenie rankingów kredytów mieszkaniowych dostępnych w sieci;
 • analizę informacji na stronach internetowych poszczególnych banków;
 • odwiedzenie oddziałów różnych banków i konsultacje z ich przedstawicielami.

Jeśli jednak chcesz od razu otrzymać oferty „szyte na miarę”, dopasowane do Twoich aktualnych możliwości finansowych, skontaktuj się z ekspertem kredytowym mFinanse. Udzieli Ci profesjonalnego wsparcia nie tylko na etapie analizy różnych rozwiązań, ale także będzie Ci towarzyszył aż do podpisania umowy z bankiem.

Pamiętaj, najtańszy kredyt hipoteczny, nie zawsze oznacza najbardziej korzystną  dla Ciebie ofertę. W przypadku zaciągania zobowiązań na kilkadziesiąt lat, warto patrzeć długofalowo. Poznać różne opcje i świadomie wybrać najkorzystniejszą z nich.

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.