najlepszy kredyt hipoteczny - czyli jaki? - tłumaczy ekspert mFinanse
26 listopada 2020
Kredyt Hipoteczny

Wybrałeś mieszkanie w sam raz dla Ciebie? Chcesz kupić dom swoich marzeń? A może znalazłeś idealną działkę, by go postawić? Czas na drugi krok – wybierz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny. Sprawdź, na jakie wsparcie ze strony banków możesz liczyć oraz jakie warunki proponują poszczególne instytucje. Porównaj oferty i przekonaj się jakie są najlepsze kredyty hipoteczne, które możesz zaciągnąć i spełnić marzenie o własnej nieruchomości. Upewnij się, czy najtańsze kredyty hipoteczne będą  najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom?

Najtańszy kredyt – czy zawsze warto takiego szukać?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że banki do każdego przyszłego kredytobiorcy podchodzą indywidualnie. Osobom zainteresowanym wzięciem kredytu mieszkaniowego proponują rozwiązania uzależnione od kilku czynników. Najważniejsze z nich to:

 • liczba wnioskodawców,
 • wiek wnioskodawcy lub wnioskodawców,
 • łączyny dochód netto przyszłego kredytobiorcy lub kredytobiorców,
 • wszystkie zobowiązania miesięczne potencjalnego kredytobiorcy lub kredytobiorców,
 • okres kredytowania.

Na podstawie tych informacji możliwe jest określenie Twojej zdolności kredytowej. Jeśli chcesz szybko sprawdzić jej szacunkową wartość, wypróbuj kalkulator zdolności kredytowej. Poznasz również trzy najlepsze kredyty hipoteczne – niekoniecznie najtańsze kredyty hipoteczne, ale najlepiej dobrane do Twojej aktualnej sytuacji życiowej.

Z kolei, jeśli chcesz się zorientować, ile może wynosić Twoje comiesięczne zobowiązanie wobec banku, wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora raty kredytu hipotecznego. To darmowe narzędzia dostępne na stronie mFinanse.

Kredyt hipoteczny jest dużym obciążeniem finansowym dla domowego budżetu. Osoby, które chcą go zaciągnąć szukają ofert umożliwiających płacenie jak najniższych rat. Takie – z pozoru – najlepsze kredyty hipoteczne mogą okazać się jednak niekorzystne. Przed wyborem rozwiązania i podpisaniem umowy z bankiem należy sprawdzić całkowity koszt kredytu. Zależy on od:

 • oprocentowania kredytu, w tym wskaźnika WIBOR (referencyjnej wysokości oprocentowania kredytów na polskim rynku) oraz marży, czyli tego, ile bank zarobi na przyznaniu kredytu;
 • prowizji – jednorazowej opłaty za udzielenie wsparcia finansowego;
 • ubezpieczenia oraz produktów dodatkowych takich jak np. karty kredytowe.

Najlepszy kredyt hipoteczny – jak go znaleźć?

Na początku procesu kredytowego należy zapoznać się z kilkoma ofertami banków. Gdzie znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny? Odpowiedzi jest kilka. Samodzielnie można to zrobić poprzez:

 • sprawdzenie rankingów kredytów mieszkaniowych dostępnych w sieci;
 • analizę informacji na stronach internetowych poszczególnych banków;
 • odwiedzenie oddziałów różnych banków i konsultacje z ich przedstawicielami.

Jeśli jednak chcesz od razu otrzymać oferty „szyte na miarę”, dopasowane do Twoich aktualnych możliwości finansowych, skontaktuj się z ekspertem kredytowym mFinanse. Udzieli Ci profesjonalnego wsparcia nie tylko na etapie analizy różnych rozwiązań, ale także będzie Ci towarzyszył aż do podpisania umowy z bankiem.

Pamiętaj, najtańszy kredyt hipoteczny, nie zawsze oznacza najbardziej korzystną  dla Ciebie ofertę. W przypadku zaciągania zobowiązań na kilkadziesiąt lat, warto patrzeć długofalowo. Poznać różne opcje i świadomie wybrać najkorzystniejszą z nich.

Ekspert mFinanse
Masz dodatkowe pytania?

Porozmawiaj z naszymi ekspertami