Jaki kredyt na remont domu lub mieszkania
14 lutego 2022

Gdy brakuje środków na przeprowadzenie prac remontowych lub wyposażenie lokum, warto zainteresować się bankowymi ofertami finansowania. Niezbędny kapitał pozwoli pozyskać kredyt na remont domu lub mieszkania, przy czym trzeba pamiętać, że do dyspozycji jest tutaj kilka rozwiązań. Eksperci mFinanse podpowiadają, które produkty i w jakich przypadkach umożliwią korzystne sfinansowanie inwestycji. 

Zobacz też: Kredyt gotówkowy – do jakiej kwoty można dostać? Maksymalna kwota kredytu gotówkowego

Dostępne kredyty na remont mieszkania lub domu 

W bankach możesz znaleźć wiele produktów kredytowych, które pozwalają pozyskać środki na dowolny lub ściśle określony cel. Jeśli tym ostatnim jest remont nieruchomości, do wyboru masz kredyt hipoteczny, pożyczkę hipoteczną, ale też klasyczny kredyt gotówkowy, limit odnawialny (kredytowy) czy kartę kredytową.  

Poszczególne rozwiązania różnią się w zakresie m.in. dostępnych kwot i czasu finansowania, specyfiki działania czy też generowanych kosztów. Z tego względu, aby móc wybrać odpowiedni dla siebie kredyt na remont domu lub mieszkania, powinieneś przyjrzeć się charakterystyce wspomnianych produktów. Musisz także oszacować przybliżony koszt i czas trwania planowanych prac, co zawęzi i ułatwi wybór właściwego produktu. 

Remont mieszkania lub domu możesz sfinansować z pomocą różnych produktów finansowych. Przy dużej inwestycji sprawdzi się kredyt hipoteczny lub pożyczka hipoteczna, a w przypadku mniejszych przedsięwzięć wykorzystuje się zwykle kredyt gotówkowy. 

Duży kredyt na remont domu lub mieszkania

W przypadku dużego, gruntownego remontu, którego koszt może wynieść kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych, najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny. Kojarzy się on ze sposobem finansowania zakupu nieruchomości, ale w praktyce pozwala też pozyskać środki na realizację prac remontowych. Z Jego pomocą sfinansujesz wymianę drzwi i okien, montaż grzejników, wanny i umywalki, czy też wykończenie ścian i podłóg. Niektóre oferty umożliwiają również zakup ruchomych elementów wyposażenia np. mebli czy sprzętu AGD, jednak nie jest to standardem.  

Co ważne, aby móc zaciągnąć kredyt hipoteczny na remont nieruchomości, nie może być ona obciążona hipoteką. Jeśli tylko ten warunek jest spełniony, a przy tym wysoki jest koszt planowanej inwestycji, taki produkt będzie prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Choć wiąże się ze sporą ilością formalności, to jednak stanowi jedno z najtańszych źródeł finansowania na rynku. 

Miej na uwadze, że na w pełni swobodne wydatkowanie środków pozwala pożyczka hipoteczna, której spłata również jest zabezpieczona hipoteką na nieruchomości. Za tę swobodę trzeba zapłacić nieco więcej niż za kredyt hipoteczny, ale i tak będzie to rozwiązanie tańsze niż klasyczny kredyt gotówkowy. 

Potrzebujesz finansów na remont?

Porozmawiaj o tym z ekspertem mFinanse

Kredyt gotówkowy – dobry na mniejszy remont nieruchomości

Jeśli potrzebujesz pożyczyć kilka, kilkanaście tysięcy złotych, albo po prostu Twoja nieruchomość jest już obciążona hipoteką, najlepszym wyborem będzie prawdopodobnie klasyczny kredyt gotówkowy. Dzięki niemu możesz pozyskać od kilkuset do nawet ponad 200 tys. złotych, przy okresie finansowania sięgającym od kilku miesięcy do nawet 10 lat. Miej jednak na uwadze, że im większa kwota kredytu i dłuższy okres spłaty, tym wyższe są koszty zobowiązania. Z tego względu, jeśli tylko jest to możliwe, lepiej nie posiłkować się nim przy wysokokwotowych inwestycjach. 

Kredyt gotówkowy jest droższy od kredytu hipotecznego, ale za to znacznie łatwiejszy do uzyskania. Co więcej, podobnie jak pożyczka hipoteczna, pozwala sfinansować całkowicie dowolne cele związane z nieruchomością. Stanowi dobry wybór dla osób, które z pomocą środków z banku chciałyby wyremontować, ale tez urządzić nieruchomość czy zainwestować np. w przydomowy ogród lub ogrodzenie.  

Inne kredyty na remont mieszkania lub domu

Zastanawiając się, jaki kredyt na remont mieszkania wybrać, warto pamiętać jeszcze o co najmniej dwóch innych rozwiązaniach: limicie odnawialnym (kredytowym) oraz karcie kredytowej. W odróżnieniu od wspomnianych rozwiązań, w ich przypadku nie musisz deklarować, jaką sumę i na jaki czas chciałbyś pozyskać. Ich istota polega na tym, że otrzymujesz do dyspozycji określoną pulę środków, która pozostaje do swobodnego i wielokrotnego wykorzystania.  

Wspomniana pula może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, niemniej przy większym zadłużeniu limit odnawialny i karta kredytowa stają się dość kosztowne. Z tego względu lepiej wykorzystywać je w przypadku niewielkich wydatków związanych z remontem czy urządzeniem nieruchomości. Ich konstrukcja sprawia, że stanowią dobre rozwiązanie, gdy inwestycja jest realizowana etapami lub jej koszty są trudne do oszacowania. Pozwalają regularnie „dobierać” środki w miarę potrzeb i od razu je spłacać, a przy tym nie wiążą się z koniecznością każdorazowego wnioskowania o finansowanie. Niemniej w pozostałych przypadkach dla większości osób najlepszym wyborem będzie kredyt gotówkowy lub hipoteczny. 

Zobacz też: Podniesienie stóp procentowych w 2022 i ich wpływ na raty kredytów 

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

    * pola wymagane

    * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

    *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

    Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.