kupno mieszkania
18 czerwca 2019

Podejmując decyzję o zakupie mieszkania, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które znacznie pomogą w poszukiwaniu idealnego dla siebie mieszkania.

Jak dużego mieszkania potrzebujemy?

To jedno z ważniejszych pytań, o którym trzeba pamiętać – dla ilu osób kupujemy mieszkanie. Czy decydujemy się na mieszkanie samemu, czy z bliskimi?

Jaka jest odległość pomiędzy mieszkaniem a ważnymi dla nas miejscami, w tym również komunikacja?

Kupując mieszkanie, należy wziąć pod uwagę to, jak wygląda sieć komunikacyjna względem nieruchomości a miejscami, które są dla nas ważne – czy odległość pomiędzy mieszkaniem a np. miejscem pracy jest wystarczająca; czy w okolicy znajdują się gabinety lekarskie, do których w razie potrzeby możemy iść; jak wygląda sprawa częstotliwości połączeń autobusowych lub tramwajowych; w przypadku samochodu: czy ulice, po których przyjdzie nam się poruszać, są zakorkowane w godzinach szczytu.

Planujesz zakup nieruchomości?

Porozmawiaj o tym z ekspertem mFinanse. Dowiedz się jakie czynniki mogą mieć wpływ na Twój kredyt

Po co tak właściwie potrzebujemy mieszkania?

Czy kupione mieszkanie ma być nasze, czy może planujemy je wynająć? W tym wypadku trzeba wziąć pod uwagę rynek nieruchomości i to, jaki aktualnie jest popyt lub czy są zainteresowani.

Rynek pierwotny czy wtórny?

To dość istotne pytanie dotyczące tego, czy chcemy mieć nowe mieszkanie, którego urządzenie będzie zależało tylko od nas, czy może wolimy trochę starsze mieszkanie, ale już np. wyremontowane. Tutaj dużą rolę odgrywa również czas – na oferty deweloperskie zazwyczaj trzeba poczekać do momentu zakończenia prac budowlanych.

Zobacz też: Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego – jakie wybrać?

Jaki jest styl naszego życia?

Jak często korzystamy z rozrywek oferowanych przez okolicę? Czy zamiast tego wolimy zacisze z bliskością zieleni, z dala od ruchliwych ulic? Jak zapatrujemy się na sąsiedztwo – czy wolimy zamieszkać w miejscu, gdzie znaczną większością są np. młodzi ludzie i rodziny z dziećmi?

Jak długo chcemy w nim mieszkać?

Mieszkanie można w każdej chwili sprzedać lub wynająć, jednak należy się zastanowić, czy jest sens kupować małe mieszkanie, aby zaraz wymienić je na duże? Może warto poczekać i wybrać taką nieruchomość, która spełni nasze oczekiwania pod każdym względem, a mieszkanie w nim będzie samą przyjemnością?

W jaki sposób zamierzamy sfinansować zakup?

Jeśli na kredyt – warto wcześniej sprawdzić zdolność kredytową, aby wiedzieć na co nas stać i jakie są warunki uzyskania kredytu.

Jeśli szukasz godnego zaufania eksperta kredytowego skontaktuj się przez formularz: https://mfinanse.pl/formularz-kontaktowy/

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

    * pola wymagane

    * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

    *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

    Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.