współpraca mfinanse z otodom
21 sierpnia 2023

Polski rynek mieszkaniowy dynamicznie się zmienia – ale jednocześnie powodują dużo niepewności wśród potencjalnych klientów. Z jednej strony Komisja Nadzoru Finansowego znowelizowała Rekomendację S, która zawiera wytyczne kształtowania polityki kredytowej w polskich bankach. Z drugiej strony rośnie zainteresowanie nieruchomościami ze względu na rządowy Program Pierwsze Mieszkanie. Aby odnaleźć się w gąszczu zmian i informacji, konsumenci coraz chętniej korzystają z wiedzy i pomocy  ekspertów finansowych. Aby zapewnić klientom jeszcze sprawniejszy dostęp do takiego wsparcia  mFinanse oraz Otodom nawiązały współpracę w tym zakresie.    

Partnerstwo mFinanse i Otodom powstaje z myślą o konsumentach

Poszukiwanie wymarzonego „M” już dawno przeniosło się prawie całkowicie do Internetu, jest to najpopularniejszy sposób wyszukiwania zarówno mieszkań jak i domów lub działek na sprzedaż. Ta sama ścieżka zakupowa – ROPO (ang. Research online, Purchase offline) zaczyna dominować również podczas poszukiwań możliwości sfinansowania zakupu nieruchomości. Widać to na przykład w statystykach analityki internetowej – ruch na stronie internetowej mFinanse jest o wiele większy, a liczba zapytań wzrosła o 500%. Klienci chętniej kontaktują się z ekspertami za pomocą formularzy internetowych, a spotkania z ekspertami to coraz częściej wideokonferencje.

Start rządowego Programu Pierwsze Mieszkanie, a wraz z nim Bezpiecznego Kredytu 2% sprawił, że wzrosło zainteresowanie kupnem mieszkania czy domu. Portale nieruchomościowe takie jak Otodom czy Obido odczuły zdecydowany wzrost ruchu i zapytań. Widać to na konkretnych liczbach. W lipcu liczba wyszukiwań mieszkań na sprzedaż wzrosła w porównaniu do poziomu sprzed roku o 44%. W przypadku domów na sprzedaż wzrost ten wyniósł 15% r/r.  Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że serwisy nieruchomościowe Grupy OLX (w tym Otodom, Obido i OLX Nieruchomości) odwiedza miesięcznie ok. 6 mln użytkowników (wg. badania Mediapanel prowadzonego przez Gemius), skala zainteresowania jest ogromna. Rosnąca świadomość klientów sprawia, że ogromne również są potrzeby. Dlatego współpraca pomiędzy podmiotami o ugruntowanej pozycji na rynku takimi jak Otodom i mFinanse wydaje się naturalną odpowiedzią na te potrzeby. 

Staramy się wspierać naszych klientów w poszukiwaniu wymarzonego domu, w podejmowaniu świadomych decyzji. Dzielimy się wiedzą rynkową i umożliwiamy jak najszerszy wybór ofert. To również dotyczy wsparcia w uzyskaniu kredytu. Wchodząc w partnerstwo z mFinanse, poszerzamy grono ekspertów finansowych, z którymi współpracujemy. Zapewniamy też łatwiejszy dostęp do tej usługi w warunkach, w których zainteresowanie kredytami osiągnęło poziom niespotykany od kilku lat — komentuje Paweł Onych, Head of Mortgages, Otodom.

– Współpraca dwóch profesjonalnych firm w obszarze pośrednictwa finansowego mFinanse oraz sprzedaży nieruchomości na otodom.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. W erze wysokich stóp procentowych oraz dużej zmienności i dynamiki na rynku nieruchomości połączenie kompetencji eksperta finansowego i nieruchomościowego staje się kluczowe w realizacji potrzeb i oczekiwań naszych Klientów. – komentuje Dominik Skrzycki, Wiceprezes mFinanse S.A.

mFinanse na rynku usług finansowych online

mFinanse jako instytucja finansowa dba w szczególności o rozwój w sieci. Współpraca z wieloma bankami, wsparcie klienta w całym procesie wnioskowania o kredyt hipoteczny oraz pomoc w budowaniu zdolności kredytowej to główne obszary działania firmy. Oprócz tego nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w artykułach i podczas prelekcji na wydarzeniach branży mieszkaniowej (np. Forum Rynku Nieruchomości w Sopocie, Targi Mieszkań i Domów, Ranking Banków organizowany przez Polski Związek Firm Deweloperskich) oraz finansowej.

Co więcej, współpracujemy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich jako jedyny pośrednik finansowy. Do PZFD eksperci wnoszą wiedzę oraz doświadczenie z rynku kredytowego. Nasz rozwój na rynku internetowym sprawia, że jesteśmy bezkonkurencyjni w zakresie eksperckiego wyboru finansowania hipotecznego online oraz na tle innych pośredników.

Poza obserwacją dynamicznych zmian na rynku aktywnie pozyskujemy nowe obszary do współpracy – w zeszłym roku jako jedyny pośrednik finansowy dołączyliśmy do PZFD, teraz kontynuujemy rozwój przez nawiązanie strategicznej współpracy z największym internetowym serwisem ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości Otodom – którego właścicielem jest grupa OLX Sp. z o.o. Liczymy, że współpraca przyniesie wiele korzyści wspólnym Klientom, a w perspektywie wniesie pozytywne wartości dla całego rynku. – dodaje Łukasz Makar Dyrektor Sprzedaży mFinanse S.A.

Otodom jako portal z największą bazą ogłoszeń nieruchomości

Otodom, najpopularniejszy serwis nieruchomościowy w Polsce, od lat stara się wspierać użytkowników korzystających z platformy w procesie podejmowania decyzji o zakupie, sprzedaży czy wynajmie nieruchomości. Pozyskanie finansowania na zakup wymarzonego mieszkania czy domu jest jednym z najważniejszych, ale i najtrudniejszych elementów tego procesu. Wieloletnie doświadczenie oraz wiedza ekspertów działających na rzecz marki pozwoliły na wypracowanie rozwiązań, które ułatwiają jego przejście, a współpraca z mFinanse jest to ich dalszy rozwój.

Ubiegły rok pokazał, jak bardzo polski rynek mieszkaniowy jest uzależniony od finansowania hipotecznego. Możliwość zaciągnięcia kredytu stała się dla wielu ludzi barierą nie do pokonania — zarówno ze względu na brak zdolności kredytowej, jak i stres związany z próbą jej pokonania. Uznaliśmy, że warto w tej sytuacji im pomóc i ułatwić dostęp do ekspertów finansowych, którzy przez ten proces pomogą im przejść — komentuje Paweł Onych, Head of Mortgages, Otodom.

W tym dynamicznym dla polskiego rynku nieruchomości momencie połączenie sił między podmiotami o tak istotnej pozycji nowe możliwości biznesowe. Synergia pomiędzy branżą nieruchomości a branżą kredytów hipotecznych jest szczególnie istotna w kontekście nowych możliwości finansowania jakie pojawiły się na rynku.      

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

    * pola wymagane

    * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

    *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

    Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.