kredyt gotówkowy 200 tys.
15 stycznia 2024

Planujesz zaciągnąć kredyt gotówkowy w wysokości 200 tysięcy złotych? To zobowiązanie finansowe, które możesz uzyskać na dowolny cel, z wyłączeniem potrzeb związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Tym samym, uzyskane w ten sposób środki możesz przeznaczyć na remont mieszkania, ale nie możesz ich wykorzystać np. na modernizację swojego biura. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat kredytu gotówkowego na 200 tys. zł.

Jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać kredyt 200 tysięcy złotych?

Żeby móc ubiegać się o kredyt gotówkowy w kwocie 200 tysięcy złotych, trzeba spełnić określone warunki. Chodzi o:

 • wiek,

O kredyt gotówkowy 200 tysięcy złotych mogą ubiegać się osoby od 18 roku życia. Maksymalny wiek wnioskodawcy może się różnić w przypadku poszczególnych banków. Najczęściej wynosi 65 lat.

 • zdolność kredytową,

Bank dokonuje oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy, aby sprawdzić, czy będzie on w stanie spłacać zobowiązanie. Ocena zdolności kredytowej obejmuje analizę wysokości dochodów, wydatków i zobowiązań wnioskodawcy.

 • stałe źródło dochodu,

Banki wymagają, aby kredytobiorca miał regularne dochody, które pozwolą mu na spłatę zobowiązania. Dochody mogą pochodzić z umowy o pracę, prowadzenia działalności gospodarczej, emerytury lub renty.

 • pozytywną historię w BIK.

Banki sprawdzają historię kredytową wnioskujących o kredyt. Pozytywną historię kredytową mają osoby, które terminowo spłacają zobowiązania. Takie osoby mają większe szanse na uzyskanie kredytu.

Myślisz o kredycie gotówkowym?

Skonsultuj się z ekspertem mFinanse

Kredyt gotówkowy na 200 tysięcy – jakie dokumenty będą potrzebne?

Jeśli chcesz złożyć wniosek o kredyt na 200 tysięcy złotych, musisz przygotować odpowiednie dokumenty. Wymagania banków w tej kwestii są podobne. Podstawowy dokument to oczywiście dowód osobisty. Oprócz niego, przyda się zaświadczenie o dochodach. Tutaj dokumenty będą się różnić, w zależności od źródła dochodu. Jeśli osiągasz dochody z tytułu:

 • umowy o pracę – przygotuj zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, PIT za ostatni rok i wyciąg z rachunku bankowego za wskazany przez bank okres,
 • własnej działalności gospodarczej – potrzebna Ci będzie książka przychodów i rozchodów, roczne zeznacie podatkowe i wyciąg z rachunku bankowego za wskazany przez bank okres,
 • emerytury – weź ze sobą wyciąg z rachunku bankowego, na który dostajesz emeryturę, ostatni odcinek emerytury i decyzję o przyznaniu emerytury.

Kredyt gotówkowy na 200 tysięcy złotych a wysokość raty

Jaka będzie wysokość miesięcznej raty przy kredycie gotówkowym na 200 tysięcy złotych? Można to łatwo sprawdzić, wystarczy skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego. Jak to zrobić? Musisz podać:

 • kwotę kredytu,
 • okres kredytowania,
 • swój wiek.

System, na podstawie tych informacji, zaprezentuje Ci 3 różne symulacje kredytowe. W każdej z nich znajdziesz:

 • wysokość miesięcznej raty,
 • całkowity koszt kredytu,
 • wysokość oprocentowania.

Porównując poszczególne oferty kredytów i szukając tej najlepszej, weź pod uwagę takie parametry, jak:

 • całkowity koszt kredytu,
 • wysokość oprocentowania,
 • wysokość prowizji,
 • RRSO,
 • wysokość miesięcznej raty,
 • dodatkowe koszty (np. ubezpieczenie, karta kredytowa itp.).

Planujesz większe wydatki?

Skonsultuj kredyt gotówkowy z ekspertem mFinanse

Gdzie można uzyskać kredyt 200 tys. zł?

O kredyt gotówkowy w wysokości 200 tysięcy złotych można ubiegać się wyłącznie w bankach. Instytucje pozabankowe nie oferują kredytów w tak wysokich kwotach. Maksymalna kwota kredytu, o jaką można ubiegać się w instytucji pozabankowej, waha się między 20 000 a 60 000 złotych.

Banki, które oferują kredyty gotówkowe w kwocie 200 tysięcy złotych, mają różne warunki udzielania tych kredytów. Przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy warto porównać oferty różnych banków, aby znaleźć najkorzystniejszą dla siebie.

200 tysięcy złotych – czy to maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy to zobowiązanie finansowe, które można zaciągnąć na dowolny cel. Oznacza to, że osoba, która chce złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, nie musi uzasadniać we wniosku, na co chce przeznaczyć środki. Nie ma również konieczności wnoszenia wkładu własnego, co jest konieczne przy kredycie hipotecznym.

Jaka jest maksymalna kwota, o jaką można wnioskować przy kredycie gotówkowym? Ta kwota jest określona w Ustawie o kredycie konsumenckim i wynosi 255 550 złotych brutto. Banki najczęściej oferują swoim klientom nieco mniejsze kwoty – 200 lub 250 tysięcy złotych. Warto przy tym podkreślić, ze maksymalny czas kredytowania przy kredycie gotówkowym to 10 lat.

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

  * pola wymagane

  * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

  *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

  Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.