kalkulator-finansowy
26 lipca 2019

Samodzielne obliczenie zdolności, rat kredytu czy porównanie kilkunastu banków jest naprawdę czasochłonne, często niezrozumiałe i trudne. Kalkulator kredytowy jest narzędziem finansowym, które pomaga nam w porównaniu kilku kredytów jednocześnie, ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych warunków. Dzięki temu narzędziu w prosty i łatwy sposób można dokładnie sprawdzić interesującą nas usługę banku: kredyt gotówkowy, hipoteczny, czy inny.

Za pomocą kalkulatora kredytowego hipotecznego lub kalkulatora kredytu gotówkowego można uzyskać informacje dotyczące oprocentowania kredytu, opłacie przygotowawczej oraz prowizji. Określona zostanie również miesięczna rata oraz kwota, jaka zostanie wpłacona do banku podczas trwania całego okresu umowy.

Czym są kalkulatory finansowe?

To pomocne oprogramowania, które używa się w celu wyliczenia szczegółowych informacji dotyczących danego produktu finansowego. Dzięki tej innowacyjnej metodzie już nie trzeba zastanawiać się, jak samodzielnie obliczyć ratę kredytu. Ponadto kalkulator pokazuje oferty różnych banków, dlatego też z łatwością możemy je przeanalizować, porównać i wybrać tę ofertę, która najbardziej spełnia nasze oczekiwania.

Planujesz zakup nieruchomości ale nie wiesz od czego zacząć?

Porozmawiaj z ekspertem mFinanse o sposobach finansowania

Jak korzystać z kalkulatora kredytu?

Wyróżniamy dwa sposoby na korzystanie z kalkulatora:

1. Ustalenie kwoty kredytu

Pierwszym sposobem jest ustalenie kwoty kredytu, która nas interesuje oraz okres, w jakim chcemy spłacić pożyczę. Następnie wybieramy jedną z przedstawionych ofert, które zostają wyszczególnione na liście. Kalkulator szybko obliczy miesięczną ratę oraz całkowitą kwotę zadłużenia. Dodatkowo kalkulator zaproponuje trzy konkurencyjne oferty, które pomogą w szczegółowej analizie i wybraniu tej najatrakcyjniejszej.

2. Ręczne ustawienie parametrów

Drugi sposób polega na własnoręcznym wpisaniu parametrów kredytu, które nas interesują. Po uzupełnieniu wszystkich szczegółowych danych, takich jak: kwota, okres kredytowania, oprocentowanie czy prowizja, kalkulator podaje miesięczną ratę zadłużenia oraz całkowity koszt kredytu. Kalkulator pokazuje również propozycje kredytów, które są polecane w ramach tego, które Cię interesuje.

Narzędzie to pozwoli Ci samodzielnie oszacować Twój potencjał finansowy przez wzięciem kredytu. Należy jednak pamiętać, że wyliczenia podane przez kalkulator są jedynie symulacją i nie uwzględniają wszystkich parametrów, jakie bierze pod uwagę bank. Może się np. okazać, że Twoja zdolność kredytowa jest znacznie wyższa niż podaje kalkulator a rata planowanego kredytu wręcz przeciwnie. Aby uzyskać rzetelną ocenę własnej sytuacji finansowej warto skorzystać z pomocy doświadczonego eksperta finansowego.

 

Zobacz kalkulatory hipoteczne: zdolność i rata >>

Zobacz kalkulator kredytu gotówkowego >>

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

    * pola wymagane

    * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

    *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

    Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.