kalkulator-finansowy
26 lipca 2019
W Praktyce

Samodzielne obliczenie zdolności, rat kredytu czy porównanie kilkunastu banków jest naprawdę czasochłonne, często niezrozumiałe i trudne. Kalkulator kredytowy jest narzędziem finansowym, które pomaga nam w porównaniu kilku kredytów jednocześnie, ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych warunków. Dzięki temu narzędziu w prosty i łatwy sposób można dokładnie sprawdzić interesującą nas usługę banku: kredyt gotówkowy, hipoteczny, czy inny.

Za pomocą kalkulatora kredytowego można uzyskać informacje dotyczące oprocentowania kredytu, opłacie przygotowawczej oraz prowizji. Określona zostanie również miesięczna rata oraz kwota, jaka zostanie wpłacona do banku podczas trwania całego okresu umowy.

Czym są kalkulatory finansowe?

To pomocne oprogramowania, które używa się w celu wyliczenia szczegółowych informacji dotyczących danego produktu finansowego. Dzięki tej innowacyjnej metodzie już nie trzeba zastanawiać się, jak samodzielnie obliczyć ratę kredytu. Ponadto kalkulator pokazuje oferty różnych banków, dlatego też z łatwością możemy je przeanalizować, porównać i wybrać tę ofertę, która najbardziej spełnia nasze oczekiwania.

Jak korzystać z kalkulatora?

Wyróżniamy dwa sposoby na korzystanie z kalkulatora:

1. Ustalenie kwoty kredytu

Pierwszym sposobem jest ustalenie kwoty kredytu, która nas interesuje oraz okres, w jakim chcemy spłacić pożyczę. Następnie wybieramy jedną z przedstawionych ofert, które zostają wyszczególnione na liście. Kalkulator szybko obliczy miesięczną ratę oraz całkowitą kwotę zadłużenia. Dodatkowo kalkulator zaproponuje trzy konkurencyjne oferty, które pomogą w szczegółowej analizie i wybraniu tej najatrakcyjniejszej.

2. Ręczne ustawienie parametrów

Drugi sposób polega na własnoręcznym wpisaniu parametrów kredytu, które nas interesują. Po uzupełnieniu wszystkich szczegółowych danych, takich jak: kwota, okres kredytowania, oprocentowanie czy prowizja, kalkulator podaje miesięczną ratę zadłużenia oraz całkowity koszt kredytu. Kalkulator pokazuje również propozycje kredytów, które są polecane w ramach tego, które Cię interesuje.

Narzędzie to pozwoli Ci samodzielnie oszacować Twój potencjał finansowy przez wzięciem kredytu. Należy jednak pamiętać, że wyliczenia podane przez kalkulator są jedynie symulacją i nie uwzględniają wszystkich parametrów, jakie bierze pod uwagę bank. Może się np. okazać, że Twoja zdolność kredytowa jest znacznie wyższa niż podaje kalkulator a rata planowanego kredytu wręcz przeciwnie. Aby uzyskać rzetelną ocenę własnej sytuacji finansowej warto skorzystać z pomocy doświadczonego eksperta finansowego.

 

Zobacz kalkulatory hipoteczne: zdolność i rata >>

Zobacz kalkulator kredytu gotówkowego >>

Ekspert mFinanse
Masz dodatkowe pytania?

Porozmawiaj z naszymi ekspertami