Epidemia a kredyt hipoteczny na mieszkanie
21 kwietnia 2020

Czy bank udzieli mi kredytu hipotecznego w czasie pandemii? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi. Koronawirus mocno wpływa na nasze życie i otaczającą nas rzeczywistość. Wciąż jednak wiele osób chce spełnić swoje marzenie o własnym domu, czy mieszkaniu. Banki nadal są i na pewno będą skłonne pomagać w realizacji takich celów. Zmianie mogą ulec za to procedury i wymagania banków względem kredytobiorców. Jeśli jesteś zdecydowany na kupno mieszkania, instytucje te wciąż Ci w tym pomogą. Będzie jednak trzeba się do tego trochę inaczej przygotować i mieć więcej cierpliwości.

Jak skontaktować się z bankiem w czasach pandemii?

W związku z obostrzeniami wprowadzanymi przez rząd, a także dla zwiększenia bezpieczeństwa wiele banków zamknęło część swoich oddziałów lub zmieniło godziny ich otwarcia. Dlatego, jeśli zamierzasz udać się do któregoś z nich, sprawdź najpierw w Internecie, w jakich godzinach otwarty jest dany oddział. Jednak, jeśli ze względów bezpieczeństwa wolisz nie odwiedzać stacjonarnego oddziału banku, to nie ma problemu. Z ekspertem finansowym i każdym bankiem skontaktujesz się także zdalnie. Może to być za pośrednictwem telefonu, czy też przez specjalny formularz na stronie banku. Wszystko bez wychodzenia z domu.

Aby wybrać interesującą nas ofertę banku można również skorzystać z pomocy kompetentnych i doświadczonych firm pośrednictwa kredytowego, których eksperci również zdalnie mogą dla nas przygotować taką ofertę. 

Jesteś zainteresowany zakupem mieszkania

Skonsultuj z ekspertem mFinanse cały proces

Banki rozpatrują każdy wniosek indywidualnie

Zarówno kredytobiorcy, jak i banki nie chcą rezygnować z kredytów hipotecznych. Dla tych pierwszych to realizacja marzeń o własnym kącie, a dla drugich zarobek. Instytucje finansowe uważnie obserwują rynek i bardzo dynamicznie reagują na wszystkie zmiany. Część banków nie wprowadziła jeszcze żadnych radykalnych zmian do procesów i wymagań związanych z udzielaniem kredytu hipotecznego. Banki rozpatrują każdy wniosek o kredyt indywidualnie. Eksperci zapewne już teraz analizują, które zawody są w grupie ryzyka jakie zbiera epidemia. Jednak w dalszym ciągu duże znaczenie będzie miała historia kredytowa, wysokość dochodu oraz rodzaj umowy, na podstawie której dostajesz wynagrodzenie. Może wydłużyć się czas oczekiwania na decyzję kredytową, banki będą chciały zobaczyć, jak rozwinie się sytuacja gospodarcza. Także z powodu ograniczeń nałożonych przez rząd, analiza po prostu może zająć więcej czasu niż w normalnych warunkach.

Epidemia a niższa cena mieszkań?

Kwoty za metr kwadratowy rosły w ostatnim czasie w Polsce bardzo szybko. Koronawirus może ten wzrost spowolnić. Dlatego też ceny nieruchomości mogą się zmniejszyć, wzrastać znacznie wolniej lub ustabilizować się na obecnym poziomie. Pozwoli to na zwiększenie dostępności mieszkań dla osób, które z uwagi na szybko rosnące ceny nie decydowały się na kredyt hipoteczny. Każdy kryzys jednak w końcu mija i z czasem sytuacja gospodarcza będzie się stabilizować, firmy będą chciały odrabiać straty, a ludzie zarabiać. Kredyty hipoteczne wciąż będą dostępnym i najłatwiejszym sposobem na zdobycie upragnione mieszkania.

Jeśli więc chcesz zakupić własną nieruchomość, nie wahaj się skontaktować z ekspertem finansowym.

avatar

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

Zamów bezpłatną konsultację z ekspertem mFinanse

    * pola wymagane

    * Administratorem Twoich danych osobowych jest mFinanse S.A. Twoje dane będą przetwarzane w celu telefonicznego kontaktu konsultanta mFinanse S.A. z Tobą w celu przedstawienia oferty. Wypełnienie powyższych pól jest równoznaczne z wyrażeniem przez Ciebie zgody na ten kontakt. W przypadku zaznaczenia dodatkowej zgody powyżej Twoje dane osobowe będą przetwarzane również w celu przedstawiania Ci ofert w przyszłości. Obie zgody możesz wycofać w dowolnym czasie drogą pisemną lub elektroniczną pod adres rodo@mfinanse.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach oraz o danych kontaktowych Administratora, znajduje się tutaj.

    *mFinanse S.A. z siedzibą w Warszawie (ul. Ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy KRS pod nr 0000365126, kapitał zakładowy: 45.245.000 złotych, NIP: 7251903631. Numer wpisu do działu I rejestru pośredników kredytowych: RPH000300. Rejestr pośredników kredytowych dostępny jest na stronie internetowej www.knf.gov.pl.

    Ta strona jest chroniona przez mechanizm reCaptcha i stosujemy Regulamin i Politykę prywatności Google.